logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Dobra wiadomość dla seniorów. Powstaną dwa "Kluby Seniora"

02.04.2018 09:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Dobra wiadomość dla seniorów. Powstaną dwa "Kluby Seniora"
fot. iszczecinek.pl

Blisko 2,3 mln zł przeznaczonych do wykorzystania na aktywizację seniorów trafi do samorządów Pomorza Zachodniego. Wojewoda zachodniopomorski podpisał umowy na realizację zadań w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Dzięki rządowemu programowi powstaną także dwa Kluby Seniora w powiecie szczecineckim – w Białym Borze i Bornem Sulinowie.

- W mniejszych miastach to często jedyna forma aktywności skierowana dla osób starszych, dlatego tym ważniejsze jest tworzenie takich miejsc – przekonuje Tomasz Hinc wojewoda zachodniopomorski – Program Senior+ pozwala na włączenie osób starszych do życia lokalnej społeczności, daje możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu, a często jest też jedyną opcją wyjścia z samotności.

Klub Seniora w Białym Borze dofinansowany będzie kwotą 150 tys. zł. Borne Sulinowo otrzyma niecałe 149 tys. zł

Z placówek mogą korzystać osoby powyżej 60. roku życia, które są nieaktywne zawodowo. Seniorzy mogą spędzać czas w ośrodkach od poniedziałku do piątku - przez kilka godzin dziennie. Tam mogą korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Mają też możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region