logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Do Mosiny nową drogą

30.11.2017 10:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Do Mosiny nową drogą
fot. Piotr Rozmus

Zakończył się remont odcinka drogi powiatowej nr 1284Z o długości 1,257 km,  pomiędzy Mosiną a Dębowem. Prace polegały m.in. na przebudowie Kanału Mosińskiego, położeniu nowej warstwy bitumicznej, poszerzeniu drogi do 5,5 metra oraz utwardzeniu i wyprofilowaniu poboczy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad  1,8 mln zł.  Na rzeczone zadanie Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowane ze środków budżetowych Województwa Zachodniopomorskiego na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji w wysokości 268 830,27 zł.  

Warto przypomnieć, że jest to drugi etap remontu drogi. Pierwszy zakończył się w roku ubiegłym i przewidywał m.in. przebudowę Kanału Radackiego. Wówczas Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 305 894,73 zł.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region