logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Daj się zauważyć – noś odblaski! Policyjna akcja na terenie powiatu

30.10.2018 10:36
A A A
Zdjęcie do artykułu Daj się zauważyć – noś odblaski! Policyjna akcja na terenie powiatu
fot. KPP Szczecinek

Okres jesienno–zimowy to najtrudniejszy czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi i rowerzyści są mało widoczni dla zmotoryzowanych. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców na terenie powiatu szczecineckiego cyklicznie przeprowadzane są działania prewencyjno – kontrolne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Okres od października do marca to czas, kiedy piesi i rowerzyści najbardziej narażeni są na zdarzenia drogowe. To czas, kiedy większość z nich nosi ciemne ubrania. Wcześnie zapadający zmierzch, zamglenia, opady deszczu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawia, że właśnie jesienią niechronieni uczestnicy ruchu stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych. W takich warunkach bardzo często kierowca dostrzega pieszego lub rowerzystę w ostatniej chwili.

Aby zminimalizować liczbę wypadków na drogach naszego regionu policjanci szczecineckiej drogówki prowadzą nie tylko działania kontrolne i represyjne, ale także profilaktyczne, skierowane do niechronionych uczestników ruchu. Podczas każdego ze spotkań, szczecineccy mundurowi zachęcają pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, natomiast podczas służby pełnionej na drogach poza terenem zabudowanym i po zapadnięciu zmroku, policjanci ruchu drogowego niejednokrotnie pieszym i rowerzystom wręczają odblaski.

W poniedziałek policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy przeprowadzili na terenie powiatu szczecineckiego wzmożone działania pod nazwą „ODBLASK”, podczas których wręczali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia odblasków o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Pamiętaj – widoczność jest ważnym elementem składającym się na Twoje bezpieczeństwo!

Przekazane elementy odblaskowe uzyskano dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region