logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Co się dzieje w Dzikach? Mieszkańcy pytają, wójt odpowiada

04.12.2017 18:25
A A A
Zdjęcie do artykułu Co się dzieje w Dzikach? Mieszkańcy pytają, wójt odpowiada
fot. iszczecinek.pl

Mieszkańcy miejscowości Dziki leżącej w gminie Szczecinek zadają pytania radnym gminnym na temat tego co się dzieje w ich miejscowości. Mieszkańcy pytają się o to czy w Dziakach jest kopalnia kruszyw i czy można zwozić tam odpady.

Temat poruszony został podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Okazuje się, że do Urzędu Gminy także wpłynęła już informacja w tej sprawie. Podobnie jak do Instytutu Górnictwa w Poznaniu.

-Przesłuchania w sprawie odbędą się 12 grudnia w Urzędzie Gminy –mówił na sesji wójt Ryszard Jasionas

Wójt zdradził także podczas sesji, ze docierają do niego sygnały o zwożeniu odpadów w miejsce gdzie wydobywane są kruszywa.

-Jeśli takie transporty się odbywają to robi się kolejny problem związany z przepisami dot. gospodarki odpadami. Nie pozwolę, aby do Dzik były wywożone odpady na miejsce wydobycia kruszywa. -zaznaczył wójt.

Sprawą odpadów ma zająć się referat ochrony środowiska.

Kolejna sprawa jaka została poruszona przez radnych gminnych to drogi dojazdowe do miejscowości Dziki, które są rozjeżdżane przez ciężarówki transportujące kruszywa. Dotyczy to zarówno dojazdu od strony Turowa jak i Sitna. Jak zaznaczył wójt, w tej sprawie też już są podjęte działania. Wykonano między innymi dokumentację fotograficzną zniszczeń i zgłoszono sprawę do powiatu, który zarządza tymi drogami.

W materiale wideo TV Zachód odpowiedź wójta na pytania radnych

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region