logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

BORNE SULINOWO. Orange Polska buduje sieć światłowodową

05.03.2019 11:07
A A A
Zdjęcie do artykułu BORNE SULINOWO. Orange Polska buduje sieć światłowodową
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Cyfryzacja i nowe technologie dostępne dzięki rozbudowie sieci światłowodowych zmieniają świat i pozwalają mieszkańcom korzystać z ultraszybkiego i stabilnego Internetu. Szybki Internet jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji, rozrywki, narzędzi komunikacji oraz różnego rodzaju aplikacji, które zmieniają sposób funkcjonowania we współczesnym świecie.

Biorąc pod uwagę lokalne potrzeby, Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Borne Sulinowo w ramach projektu „Zachodniopomorski Orange Światłowód”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Ważnym elementem inwestycji jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych. Jest to związane z wdrażaniem programu rządowego, który zakłada uruchomienie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zapewniającej szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu a co za tym idzie możliwość realizowania programów edukacyjnych on-line, dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy i wykorzystanie ich w procesie nauczania.

Na obszarze gminy Borne Sulinowo projekt obejmie swym zasięgiem 412 gospodarstw domowych w miejscowościach: Borne Sulinowo, Dąbie, Juchowo, Kądzielna, Kiełpino, Kłosówko, Kolanowo, Liszkowo, Łubowo, Międzylesie, Osiczyn, Piława, Silnowo oraz 3 szkoły w miejscowościach: Jeleń, Juchowo, Silnowo.

Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.

MAT.PRAS.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region