logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

BORNE SULINOWO. Konkurs „Moja Mała Ojczyzna”

10.06.2017 07:35
A A A
Zdjęcie do artykułu BORNE SULINOWO. Konkurs „Moja Mała Ojczyzna”
fot. Kamila Bykowska

W dniu 6 czerwca budynek Kulturalno-Oświatowy zapełnił się uczestnikami IV Konkursu Wiedzy o Gminie Borne Sulinowo. Tegoroczne zadania różniły się od poprzednich formą zadań. Rywalizujące drużyny musiały zmagać się ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi zadaniami online, które były rozwiązywane w bibliotece szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas słuchacze Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie i opiekunowie trzech szkół podstawowych i dwóch gimnazjów. Po raz kolejny Stowarzyszenie Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa „zameldowało” objęcie konkursu patronatem i ufundowało niecodzienną, militarną  nagrodę dla uczniów – mini-festyn militarny, który odbędzie się 21.06.2017r. na zlotowym tankondromie. Rywalizujące na trzech poziomach drużyny prezentowały wysoki poziom. Oprócz wiedzy, uczestnicy szkół podstawowych musieli zaprezentować piosenki o naszej gminie, przygotować plakat promocyjny. Natomiast gimnazjaliści zabawili się w przewodników, którzy wirtualnie oprowadzali Jury po swojej miejscowości.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Juchowie, drugie miejsce zajęli ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie, natomiast trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Bornego Sulinowa.

Co do gimnazjów, to z przewagą zaledwie jednego punktu wygrali uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Bohaterów Oflagu II D, drugie miejsce zajęli nastolatkowie z Gimnazjum w Łubowie. Uniwersytet Trzeciego Wieku podzielił się na dwie grupy. Pierwsze miejsce zajęła  „Grupa II”, drugie „Grupa I”.

Organizatorzy Konkursu pragną podziękować członkom Jury: P. Dariuszowi  Tederko, PP. Teresie i  Bogumiłowi Turowskim, P. Bogumile Celer  i P. Beacie Okuniewicz za poświęcony czas i zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla P. Jarosława Marczyńskiego-Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa za wielkie wsparcie Konkursu. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów. Za gościnność i pomoc logistyczną podziękowania składamy Panu Dariuszowi Czerniawskiemu i jego pracownicom z Budynku Kulturalno-Oświatowego.

Dla chętnych, którzy chcą posmakować konkursowej rywalizacji polecamy spróbowanie swoich sił na stronie : https://sites.google.com/site/mojamalaojczyzna4/ . Również na tej stronie można znaleźć nazwiska wszystkich uczestników rywalizacji, nazwiska opiekunów i inne dodatkowe informacje.

Konkurs „Moja Mała Ojczyzna” był realizacją zadania publicznego pn.: „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży” , tytuł zadania publicznego „Trzy, Dwa, Jeden? Borne!”

Kamila Bykowska

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region