logo iszczecinek.pl

Polecamy W 2018 roku wydaliśmy na mandaty ponad milion złotych Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

BORNE SULINOWO. Kolejne umowy z Lokalną Grupą Działania "Pojezierze Razem" podpisane

01.03.2019 10:04
A A A
Zdjęcie do artykułu BORNE SULINOWO. Kolejne umowy z Lokalną Grupą Działania "Pojezierze Razem" podpisane
fot. Edyta Wieleba-Matyśniak / Starostwo Powiatowe

Dwie organizacje pozarządowe z terenu powiatu szczecineckiego - Stowarzyszenie Borneńskie Wrzosy oraz Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Bornego Sulinowa, podpisały z Lokalną Grupą Działania Pojezierze Razem w Szczecinku umowy grantowe w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność’’, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakres tematyczny operacji: Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

Umowy z beneficjentami, w imieniu LGD „Pojezierze Razem” w Szczecinku, podpisali Paweł Mikołajewski Prezes i Krzysztof Lis Wiceprezes.

Pierwsza umowa dotyczy projektu pn. ,,Kaziuki na wesoło’’ w Bornem Sulinowie. Zadanie będzie realizowane w ramach trzech wydarzeń tematycznych: festynu ,,Kaziuki na wesoło’’, Przeglądu Piosenki Kresowej ,, Kaziuki na wesoło’’, Przeglądu Kapel ,,Kaziuki na wesoło’’. W ramach projektu zakupione zostaną także stroje dla członków zespołu Borneńskie Wrzosy. Projekt zakłada również degustację tradycyjnych wileńskich potraw. Imprezy organizowane będą w 2019 roku. Zaplanowane zadanie ma na celu oddanie charakteru tradycyjnie odbywającego się od czterdziestu lat jarmarku odpustowego w Wilnie. Odbiorcami projektu będą mieszkańcy Bornego Sulinowa oraz turyści. Kwota dofinansowania to 23 810,00 zł.

Natomiast Druhowie Ochotnicy  otrzymali wsparcie na projekt pn. ,,W Bornem Sulinowie będzie bezpiecznie’’. W ramach zadania zostanie przeprowadzone Szkolenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla 50 osób, zakupiony profesjonalny zestaw szkoleniowy i ratowniczy oraz zorganizowany pokaz pierwszej pomocy. Szkolenie i pokazy odbędą się  w 2019 roku. Odbiorcami projektu będą mieszkańcy Bornego Sulinowa oraz turyści. Kwota dofinansowania to 46 640,00 zł.

Edyta Wieleba-Matyśniak / Starostwo Powiatowe

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region