logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

BORNE SULINOWO. Kapsuła czasu spocznie w miejscu gdzie wszystko się zaczęło

07.05.2018 07:24
A A A
Zdjęcie do artykułu BORNE SULINOWO. Kapsuła czasu spocznie w miejscu gdzie wszystko się zaczęło
fot. bornesulinowo.pl

Z okazji obchodów 25-lecia Bornego Sulinowo mieszkańcy zostawią ślad dla potomnych. Przy Alei Niepodległości 24 (budynek Kulturalno – Oświatowy) w Bornem Sulinowie, w miejscu, w którym wszystko się zaczęło – dokonano otwarcia bram miasta dla ludności cywilnej i zasadzono pierwsze pamiątkowe drzewo – lipę, która dla uczczenia tego wydarzenia znalazła się w herbie miasta, osadzona zostanie kapsuła czasu.

W kapsule czasu oprócz ważnych dla miasta dokumentów, listów dzieci i młodzieży do przyszłych pokoleń oraz różnych pamiątek z teraźniejszości, umieszczona będzie księga z podpisami mieszkańców, którzy w tym mieście mieszkali i mieszkają, kształtują jego teraźniejszość i mają wpływ na jego przyszłość.

Obecne władze Bornego Sulinowa chcą, aby kapsuła otworzona została za 75 lat, w dniu 5 czerwca 2093 r., dokładnie w 100. rocznicę Bornego Sulinowa.

-Nie wiemy, kim będą ludzie, którzy ją otworzą i kiedy to dokładnie nastąpi. Być może będą to Państwa wnuki, a może prawnuki –mówią urzędnicy.

Każdy kto chciałby zostawić po sobie pamiątkę może złożyć podpis w księdze, pod listem skierowanym do przyszłych pokoleń. Księga została wyłożona przy Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie. Księga zostanie umieszczona 1 czerwca 2018 w kapsule czasu podczas uroczystych obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa. Termin zbierania podpisów upłynie w dniu 30 maja 2018r.

W stalowej kapsule na lata ukryte zostaną akty erekcyjne instytucji, które wraz z nami obchodzą 25. rocznicę powstania: Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie, Nadleśnictwa w Bornem Sulinowie oraz Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie. Złożymy w niej także kilkanaście przedmiotów charakteryzujących dzisiejsze Borne Sulinowo i kilka „śladów” z przeszłości naszej małej ojczyzny. Będą to między innymi: zdjęcia z 1992 r. z przekazania miasta ludności cywilnej, album „Borne Sulinowo – 20 lat w cywilu”, album „Borneńskie pejzaże”, aktualny plan miasta, gadżety promocyjne, 3 listy do przyszłych pokoleń autorstwa uczniów szkół z Bornego Sulinowa i przedszkolaków z Przedszkola Jedyneczka w Bornem Sulinowie, egzemplarz lokalnej prasy, monety, kronika filmowa z Bornego Sulinowa nagrana na płycie CD oraz pendrivie. Umieścimy tam również informację o włodarzach i przewodniczących Rady Miejskiej władających miastem w ciągu ćwierćwiecza.

 

źródło: bornesulinowo.pl

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region