logo iszczecinek.pl

Polecamy O kulturze fizycznej i obiektach sportowych - Porozumienie Samorządowe Zbigniew Bogusław KOŁODZIEJCZAK. Głosując na mnie wybierasz bezpieczniejsze i lepsze jutro, dla siebie i swoich bliskich Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Borne Sulinowo inwestuje w lekkoatletykę. Powstanie nowoczesna bieżna

16.03.2017 17:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Borne Sulinowo inwestuje w lekkoatletykę. Powstanie nowoczesna bieżna
fot. sxc.hu

Lekkoatletyka to najstarsza dyscyplina sportowa, nosi też ona zaszczytną nazwę królowej sportu. Nie jest może sportem, w który wkładany jest największy nakład pieniędzy, ale na pewno jest sportem najbardziej globalnym. Aby uprawiać lekkoatletykę należy jednak posiadać odpowiednie zaplecze, porządną halę czy bieżnię. W Szczecinku trwa budowa obiektów przystosowanych dla lekkoatletów, a już wkrótce Borne Sulinowo także dołaczy do miast dbających o lekkoatletykę. Jeszcze w tym roku w Bornem Sulinowie powstanie profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2016.

Całkowita zawarta w kosztorysie wartość zadania wynosi 1,485 mln zł z czego dofinansowanie ze środków FRKF stanowi 50%, czyli 742 tys. zł, kolejne 50% to środki własne gminy.

W ramach tego projektu istniejąca na stadionie przy ul. Sportowej i pokryta obecnie żużlem bieżnia lekkoatletyczna zostanie kompleksowo przebudowana.

W wyniku realizacji inwestycji powstanie bieżnia okrężna 4-torowa, o długości nominalnej 400 m wraz z 6-torowym odcinkiem prostym 100/110 m. Obiekt otrzyma nową nawierzchnię poliuretanową typu natryskowego, namalowane zostaną linie oraz zakupione wyposażenie: zestaw do pomiaru czasu z fotokomórką i pistoletem startowym, bloki startowe, płotki oraz podium medalowe.

Realizacja tego zadania poprawi stan techniczny obiektu sportowego oraz przyczyni się do rozwoju i promocji lekkiej atletyki w Gminie Borne Sulinowo. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

/ES/

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region