logo iszczecinek.pl

Polecamy Terra zabrała głos w sprawie zanieczyszczenia jeziora [WIDEO] Runmageddon. Zawodnicy ze Szczecinka rozpoczęli sezon z przytupem W środku nocy, na drodze doszczętnie spłonął Chevrolet. Kierowcy nie było [WIDEO] To oni zebrali najwięcej pieniędzy podczas ostatnich dwóch finałów WOŚP Polecamy

BIAŁY BÓR. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” - wspólne działania służb mundurowych

10.07.2017 15:30
A A A
Zdjęcie do artykułu BIAŁY BÓR. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” - wspólne działania służb mundurowych
fot. Policja Szczecinek

Pokazy ratownictwa wodnego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu pożarniczego i prelekcja na temat podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą – takie atrakcje zostały przygotowane dla turystów wypoczywających w Białym Borze na plaży miejskiej. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

W minioną sobotę na plaży miejskiej w Białym Borze można było obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł spróbować swoich sił - jako ratownik, wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową na manekinie. Ćwiczenia przeprowadzili szczecineccy WOPR-owcy oraz strażacy z OSP w Białym Borze. Do akcji przyłączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku. W ramach akcji policjanci zorganizowali punkt informacyjny dotyczący uświadomienia turystom o zagrożeniach podczas wypoczynku nad jeziorem. Policjantka z najmłodszymi uczestnikami powtarzała numery alarmowe oraz omawiała sposób powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu. Promując bezpieczne zachowania na wodą, urlopowiczom korzystającym z kąpieli wodnych przekazywano ulotki oraz naklejki informacyjne, które nakłaniają między innymi do korzystania ze strzeżonych kąpielisk.

Głównym celem przeprowadzonych działań przez służby mundurowe to poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych.

KPP Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region