logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Będzie nowa droga w Radaczu

08.06.2018 08:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Będzie nowa droga w Radaczu
fot. Google Maps

Sprawniejszą komunikację i większe bezpieczeństwo mieszkańcom oraz przejezdnym zapewnią nowe drogi w miejscowościach Radacz (gm. Borne Sulinowo) i Pieńkówko (gm. Postomino). Umowy gwarantujące wsparcie przebudowy środkami z budżetu województwa zachodniopomorskiego podpisał z beneficjentami 7 czerwca br. wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

-Inwestycje te mają duże znaczenie lokalne. Drogi nie tylko pozwolą maszynom na łatwiejszy dojazd do gruntów rolnych, ale także podniosą poziom bezpieczeństwa oraz ułatwią mieszkańcom dostęp do infrastruktury – mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Wsparcie udzielane przez Urząd Marszałkowski WZ to środki pochodzące z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

Modernizację przejdzie również ponad kilometrowy odcinek drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Radacz. Nowa nawierzchnia bitumiczna na szerokości 5 metrów oraz wykonanie pobocza to działania, które zostaną zrealizowane w ramach tej inwestycji drogowej. Wsparcie z budżetu województwa wyniesie ponad 150 tys. zł i stanowi ok. 14% całkowitych kosztów związanych z przebudową.

Zadania wynikające z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych Województwo Zachodniopomorskie realizuje od 1999 r. Głównym celem dotacji udzielanych przez Urząd Marszałkowski jest poprawa stanu dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku na to działanie przeznaczono ok. 6 mln zł, co umożliwi przebudowę blisko 50 km zachodniopomorskich dróg. Wsparcie udzielane przez Urząd Marszałkowski WZ to środki pochodzące z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

źródło: Urząd Marszałkowski

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region