logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Będzie lepsza jakość wody w gminie Barwice

15.12.2017 11:59
A A A
Zdjęcie do artykułu Będzie lepsza jakość wody w gminie Barwice
fot. iszczecinek.pl / świadczymy usługi wideo i foto z lotu ptaka - tel. 781 391 604

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku poprawi stan sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Barwice. Nowe kilometry wodociągów wybudowane zostaną w kilku jej miejscowościach. Zdecydowaną większość kosztów inwestycji pokryje dotacja Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparcie gwarantuje umowa, która została przygotowana i wysłana beneficjentowi do podpisu.

Projekt zakłada budowę sieci wodociągowej i stacji podnoszenia ciśnienia oraz przyłączenie do nich budynków w Barwicach-Przybkowie, Przybkowie, Parchlinie i Przybkówku. Na odcinku Barwice-Przybkowo-Parchlino przybędzie ponad 4 kilometry wodociągu magistralnego. 1,5 kilometra więcej sieci rozdzielczej będzie w Przybkowie, a Parchlino i Przybówko wzbogaci się odpowiednio o 860 i 380 metrów sieci rozdzielczej.

Nowa infrastruktura podłączona zostanie do stacji uzdatniania wody w Barwicach. Pozwoli to zwiększyć liczbę mieszkańców gminy objętych systemem wodno-ściekowym. Koszt przedsięwzięcia PWiK wyceniło na ponad 1,3 mln zł. Blisko 1 mln zł pochodzić będzie z Urzędu Marszałkowskiego, który przekaże na ten cel środki unijne w ramach RPO WZ 2014-2020. Zadanie ma zakończyć się w kwietniu 2018 roku.

Rozbudowa infrastruktury zbiorowego zaopatrzenia w wodę w gminie Barwice spełnia wymogi 2 Osi Priorytetowej Programu Regionalnego „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 3.5 „Modernizacja i wsparcie rozwoju sieci wodociągowych”.

Urząd Marszałkowski Woj. Zach.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region