logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

BARWICE: Wizyta gości z Malente

29.06.2018 07:20
A A A
Zdjęcie do artykułu BARWICE: Wizyta gości z Malente
fot. Ewa Nowosielska

W dniach 23-25.06.2018 w Barwicach gościła delegacja 17 przedstawicieli z partnerskiego miasta Bad Malente Niemcy. Wizyta była inauguracją obchodów XX-lecia partnerstwa z gminą. Od niedzielnego poranka goście wraz z przedstawicielami samorządu brali udział w uroczystościach przygotowanych z tej okazji. Otwarto wystawę w barwickiej Izbie Muzealnej. Pracownicy Ośrodka Kultury i Turystyki w przepiękny sposób podsumowali 20 lat przyjaźni dwóch gmin, gromadząc pamiątki, zdjęcia i przekazywane wzajemnie przez lata upominki. Następnie goście odwiedzili barwicką galerię sztuki, na której zaprezentowano prace dzieci biorących udział w konkursie „Przyjaźń nie zna granic”.

Po spacerze przez ulice Barwic czekał na wszystkich obiad przygotowany przez uczestników i pracowników ŚDS „Słoneczko”. Działalność placówki jest ściśle powiązana z Barwickim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych „RAZEM”, które to od wielu lat współpracuje z niemieckim Futura Baltica.

Kolejnym punktem obchodów było odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku Urzędu Miejskiego w Barwicach. Symboliczną wstęgę przerwali Burmistrz Barwic Zenon Maksalon, Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach Edward Trejnis oraz Zastępca Burmistrza Malente Andreas Hillesheim, na którego ręce przekazano bliźniaczą tablicę, aby mogła zostać zawieszona na budynku ratusza w Malente.

O godzinie 17.00 goście przybyli do Parku Miejskiego w Barwicach na specjalnie przygotowany z tej okazji festyn „Biesiada wakacyjna”.

Tekst: Aleksandra Kuśmierek

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region