logo iszczecinek.pl

Polecamy Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

BARWICE. Powstanie targowisko z prawdziwego zdarzenia

30.10.2017 06:57
A A A
Zdjęcie do artykułu BARWICE. Powstanie targowisko z prawdziwego zdarzenia
fot. Podpisana w ubiegłym tygodniu umowa przez członka Zarządu Ryszarda Mićko i burmistrza Barwic Zenona Maksalona gwarantuje unijne wsparcie tej inwestycji.

Już niedługo mieszkańcy Barwic będą mogli korzystać z nowo wybudowanego targowiska. Podpisana w ubiegłym tygodniu umowa przez członka Zarządu Ryszarda Mićko i burmistrza Barwic Zenona Maksalona gwarantuje unijne wsparcie tej inwestycji.

Nowe targowisko zlokalizowane będzie na terenie za marketem „Biedronka” (wjazd od ulicy Rzecznej). Infrastruktura będzie obejmowała m.in: budynek zaplecza targowiska, plac targowy wraz z wiatami targowymi, parkingi, ogrodzenie.

Przebudowa infrastruktury handlowej pozwoli na stworzenie estetycznych i odpowiednio przystosowanych miejsc, w których rolnicy będą mogli sprzedawać produkty wytworzone  w swoim gospodarstwie.

Koszt całkowity inwestycji to prawie  1,6 mln zł, a kwota dofinansowania ze środków PROW na lata 2014-2020 wyniesie prawie 1 mln zł. Termin oddania targowiska to maj 2019 roku.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region