logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

BARWICE: Nadal nie wiadomo co znajduje się w beczkach

30.03.2018 13:01
A A A
Zdjęcie do artykułu BARWICE: Nadal nie wiadomo co znajduje się w beczkach
fot. OSP Barwice

Dziesiątki beczek z nieznanymi substancjami nadal znajdują się na terenie jednej z posesji w Barwicach. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bada próbki substancji, które zostały pobrane z beczek. 

-Beczki napełnione są różnymi substancjami. Pobraliśmy próbki do badań i na razie jeszcze nie mamy wyników. Powinniśmy je poznać jeszcze przed świętami. Ale wygląda to na przepracowane oleje, resztki farb, składniki do produkcji pianki poliuretanowej. Generalnie etykiety są pozacierane, tak jakby ktoś celowo chciał ukryć, co znajduje się wewnątrz beczek -powiedziała PAP kierowniczka koszalińskiej delegatury WIOŚ, Beata Atałap. - Burmistrz Barwic podjął inicjatywę, by przenieść je w bezpieczne miejsce, wygospodarowane przez gminę. Odpad zostanie przekazany do unieszkodliwienia, a kosztami będzie obciążona osoba, która go zebrała.

Beczki znaleziono w miniony poniedziałek. Na chwilę obecną nie wiadomo tak do końca, kto je przywiózł. Policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia ich właściciela. Do tego czasu miejsce będzie zabezpieczone.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region