logo iszczecinek.pl

Polecamy KLER - marketingowy majstersztyk Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos? [wideo] Wyjechał busem pod Audi "Gaudeamus Igitur" w Krono Design Center Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone Polecamy

Barwice i Biały Bór z „Mieszkaniem Plus”

26.11.2017 22:58
A A A
Zdjęcie do artykułu Barwice i Biały Bór z „Mieszkaniem Plus”
fot. sxc.hu

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. W tych dniach w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN). Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

Uroczyste podpisanie 21 listów odbyło się przed konferencją o możliwościach realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Włodarze zachodniopomorskich samorządów wskazali w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Na terenie powiatu szczecineckiego dwie gminy są zainteresowane przystąpieniem do programu: Barwice i Biały Bór. Szacunkowa liczba mieszkań w tych gminach w ramach programu Mieszkanie Plus wynosi 20 w Barwicach i 12 w Białym Borze.

-Dobrze, że uroczystość podpisania odbywa się u wojewody zachodniopomorskiego, bo jego sprawne działanie umożliwiło dobre tempo negocjacji z gminami – mówił Tomasz Żuchowski.

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje działek odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe i chce poznać opinie gmin dotyczące lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności. Dla najemców – przyszłych właścicieli mieszkań, będzie to bardzo atrakcyjna oferta najmu o czynszu normowanym (maksymalny ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu). Takie mieszkanie będzie można docelowo wykupić, albo tylko długoterminowo wynajmować. Cena przyszłych lokali ustalona została na bardzo atrakcyjnym poziomie.

- Sprawdzaliśmy zainteresowanie gmin i jako pierwsze województwo w Polsce podpisujemy tak wiele listów jednego dnia. To dobry sygnał dla tych samorządów, które jeszcze się wahają i analizują ofertę współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Mieszkańcy gmin oczekują na inwestycje z programu Mieszkanie Plus – mówił wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Wiceminister Tomasz Żuchowski podczas spotkania z samorządowcami omówił funkcjonowanie Krajowego Zasobu Nieruchomości, przedstawiając nowe możliwości, jakie daje ustawa gminom i inwestorom. Zachęcał do przyłączenia się do Narodowego Programu Mieszkaniowego i korzystania z możliwości pakietu Mieszkanie Plus, podkreślając, że budowa mieszkań to wspólne zadanie władz lokalnych i polskiego rządu.

uw.gov.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Region