logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Umowy podpisane. Przebudowa ulic z rządowym wsparciem

03.10.2018 11:49
A A A
Zdjęcie do artykułu Umowy podpisane. Przebudowa ulic z rządowym wsparciem
fot. iszczecinek.pl

 

Mieszkańcy Szczecinka i powiatu szczecineckiego doskonale wiedzą, że obecnie trwa przebudowa dwóch odcinków na drogach powiatowych. Pierwszy z nich dotyczy ulic Kościuszki i Trzesieckiej, drugi natomiast ulicy Koszalińskiej. Inwestycje są dofinansowane z Rządowego Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Tylko w tym roku rząd przeznaczy 44,5 mln zł na realizację podobnych inwestycji.

Mimo, iż w Szczecinku zaawansowane prace trwają od dawna, to dopiero wczoraj (02.10) w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, starosta Krzysztof Lis i wicestarosta Marek Kotschy w obecności wicewojewody Marka Subocza podpisali stosowne umowy. Powiat Szczecinecki był jedynym samorządem, który uczynił to tego dnia. Warto przypomnieć, że przebudowa prawie 2,5 kilometrowego odcinka ulic Kościuszki i Trzesieckiej, to koszt 6,6 mln zł. Środki od wojewody to 3 mln zł. Natomiast ulica Koszalińska zyska nowe oblicze na odcinku 400 m i pochłonie 1,15 mln zł. Kwota dofinansowania to 372 tys. zł. Starosta Krzysztof Lis wyjaśnił, że ta konkretna inwestycja znalazła się na liście rezerwowej i do końca nie było wiadomo, czy samorząd powiatowy otrzyma rządowe wsparcie. Mimo to, podjęto się realizacji zadania.

Ogromnie się cieszymy, że udało nam się otrzymać dofinansowanie na realizację tych inwestycji(…) – wyznał starosta i zdradził, że samorząd powiatowy stara się pozyskać środki na realizację innego zadania z tego samego programu. – (…) Jako Powiat Szczecinecki złożyliśmy już wniosek na rok 2019 na przebudowę drogi w gminie Biały Bór, w miejscowości Sępolno Wielkie. Wartość przedsięwzięcia to ponad 4,5 mln zł i wierzymy, że i tym razem uda nam się pozyskać te fundusze (…)

Chodzi o ponad 2 km odcinek drogi łączący miejscowość z DK – 25. Arteria jest wąska i na dodatek musi obsłużyć transport ciężarowy, bowiem w Sępolnie Wielkim funkcjonuje firma Lafarge zajmująca się produkcją kruszywa i betonu. Już w listopadzie ubiegłego roku odbyło się pierwsze spotkanie poświęcone zaplanowaniu niezbędnego remontu. Starosta Krzysztof Lis podkreślał duże zaangażowanie poseł Małgorzaty Golińskiej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz firmy Lafarge w realizację przyszłej inwestycji.

Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe

Popularne tematy w dziale Programy Samorządowe