logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Tonący brzydko się chwyta, czyli… propagandowa tuba burmistrza Szczecinka

11.01.2018 15:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Tonący brzydko się chwyta, czyli… propagandowa tuba burmistrza Szczecinka
fot. archiwum

  OPINIA  

Od ponad roku, na wycieraczki przed Państwa drzwiami, czy też do skrzynek pocztowych,  podrzucana jest propagandowa tuba burmistrza - „Dzień dobry Szczecinek”. Wydawcą tej „partyjnej gazetki” jest stowarzyszenie „Miasto z Wizją”, czyli osoby związane z lokalną Platformą Obywatelską. Swego czasu, burmistrz Douglas dokładniej wytłumaczył, co to jest stowarzyszenie „Miasto z Wizją” - Szyld „Miasta z Wizją” (….) to znak rozpoznawczy ludzi zainteresowanych przyszłością Szczecinka, a jednocześnie bojących się przyszłości, jaką miastu mogą zafundować ci, skupieni w opozycyjnym Razem dla Szczecinka (….). Zrobimy wszystko, aby nie dopuścić „Razem dla Szczecinka” do władzy” - koniec cytatu.

Tak, burmistrz i jego ekipa obawiają się przyszłości, gdy władzę w Szczecinku przejmie „Razem dla Szczecinka” i nie ma co się dziwić. Już teraz nasze działania doprowadziły do tego, że prokuratura postawiła wiceburmistrzowi Szczecinka zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy, a byłemu dyrektorowi SAPIK-u złamania przepisów o zamówieniach publicznych (miasto musiało przez to zwrócić prawie 700 tys. zł.) Tak więc, lokalny układ rządzący (jeszcze), jest gotów zrobić dosłownie wszystko, aby tylko władzy w mieście nie przejął Ruch Obywatelski „Razem dla Szczecinka”. Od kilku miesięcy na łamach tej propagandowej tuby burmistrza trwa brudna, pełna manipulacji i kłamstw kampania skierowana między innymi przeciw mojej osobie, mojej Rodzinie oraz innym Radnym z Ruchu Obywatelskiego Razem dla Szczecinka.

W jednym z wydań tuby propagandowej burmistrza, ktoś, kto nawet nie miał odwagi podpisać się pod tekstem, insynuował, że wspólnie z moją małżonką w jakiś niejasnych okolicznościach kupiliśmy działkę budowlaną. Oczywiście ani słowem nie wspomniał, że kupiliśmy ją od Gminy w drodze przetargu, bo i po co? To zburzyłoby całą, misternie układaną insynuację. Manipulacją i kłamstwem były kolejne sugestie, jakoby w latach 2001-2008 mieliśmy dokupić od szkoły (?!) bezprzetargowo na poprawę zagospodarowania łącznie - 469 m2 gruntu sąsiadującego. Po pierwsze, dokupiliśmy grunt od starostwa (a nie od szkoły jak sugerowano) na poprawę zagospodarowania działki. Po drugie, kupiliśmy w cenach, które w tym czasie obowiązywały i doliczając wszystkie dodatkowe opłaty były to ceny prawie dwukrotnie wyższe niż te, podane w propagandowej tubie burmistrza. Ten dokupiony kawałek gruntu kończy się skarpą i nikt inny nie miałby szansy na jego użytkowanie. Jest to standardowe i zgodne z prawem postępowanie. Jak widać obecnemu układowi rządzącemu miastem bardzo zależy na obrzuceniu mnie błotem kłamstw i manipulacji w myśl zasady, że coś z tego błota do mnie przylgnie.

Podobny kłamliwy atak na moją osobę był związany z mianowaniem mnie na Członka Zarządu Uzdrowiska Połczyn. Trzeba przyznać, że w kłamstwach i opluwaniu innych burmistrz czuje się jak ryba w wodzie, chociaż w tym przypadku, moim zdaniem, bardziej pasowałoby jak trzoda w błocie. Moje wykształcenie i wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w dużych korporacjach uprawniają mnie do zajmowania tego stanowiska. Biorąc pod uwagę kłamstwa i manipulacje, jakimi totalnie atakuje mnie sfrustrowany burmistrz i jego klakierzy, nie pozostaje mi nic innego jak przed sądem bronić mojego dobrego imienia.

A tak swoją drogą, nasuwa się pewne porównanie. Aby dokupić kawałek gruntu na poprawę zagospodarowania działki,  można to zrobić tak, jak ja zrobiłem z moją małżonką, a można też inaczej – tak, jak zrobił burmistrz – „ktoś” zasypał ok. 400 m2 jeziora przy jego działce, a z drugiej strony domu przesunął o ponad 1 metr ogrodzenie kosztem chodnika. Można? Według standardów burmistrza i w jego przypadku wszystko można… ale do czasu.                                                                                                                                                                 

Jacek Pawłowicz
Radny Rady Miasta
Ruch Obywatelski Razem dla Szczecinka
 
 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
 
UWAGA: Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Opinie