logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

szczecinecczanie.org - Rowerem przez centrum [WIDEO]

30.07.2018 13:28
A A A
Zdjęcie do artykułu szczecinecczanie.org - Rowerem przez centrum [WIDEO]
fot. YouTube / szczecinecczanie

  OPINIA  

Podchodziłem sceptycznie do pomysłu wypożyczalni rowerów miejskich. Dziś przyznaję, że być może myliłem się. Rowery są wypożyczane w dużych ilościach a mieszkańcy chętnie z systemu korzystają. Ciekawi mnie jednak przez ile miesięcy w roku system będzie nieczynny i jakie będą koszty jego obsługi.

W naszym mieście i kraju uderza mnie brak spójności czy raczej kompleksowego podejścia niemalże do każdego tematu. Wszystkie projekty realizuje się ad-hoc. Cieszy mnie zwrot w kierunku rowerów, ale martwi brak spójności działań.

Postawiono wiele stacji rowerowych, a jednocześnie kiedy kilka lat temu remontowano główną ulice miasta zrobiono to w sposób całkowicie ułomny dla ruchu rowerowego. Koncepcja „shared space” jest też po prostu zła moim zdaniem, a to na niej oparł się nasz nowy deptak. Takie rozwiązanie być może sprawdza się w przestrzeni o małym ruchu.  Można było wykonać badania natężenia ruchu pieszo-rowerowego i dopiero decydować o koncepcji realizacji zakładając oczywiście, że ten ruch będzie się tylko zwiększał. Kłania się brak gruntownego przygotowania do realizacji pomysłu lub brak otwartości na krytykę. Tak, tak bo krytyka często słuszna jest ignorowana. Czym innym jest czepialstwo bez podstaw, a czym innym zgłaszanie odmiennego zdania.

Stojaki rowerowe na nowym deptaku są tu kolejnym przykładem. Niby wizja jest, ale coś tu nie działa. Taki sposób działania jest typowy dla „złego menagera”, dla człowieka, który z powodu braku doświadczenia nie rozumie, że idea to dopiero początek drogi. Kluczowym elementem jest realizacja koncepcji w rzeczywistych warunkach.

Jako człowiek związany z działalnością biznesową widziałem wiele dobrych pomysłów, które ostatecznie okazywały się klapą ponieważ brakowało dobrego „kierownika projektu”, który doprowadzał do realizacji. To nie jest tak, że wystarczy mieć pomysł, wizję. Trzeba ciężkiej pracy, aby przekuć to w sukces.

Maciej

 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Opinie