logo iszczecinek.pl

Polecamy Borne Sulinowo Zdrój Z przystanków znikają wiaty. Wkrótce pojawią się nowe Świąteczny nastrój przed ratuszem. Trwa Jarmark Świąteczny [WIDEO] Protesty w sądach w całej Polsce - Także w Szczecinku Burmistrz zaprosił młodzież do współrządzenia Polecamy

OPINIA Przemyślenia podyktowane życiem

07.08.2018 08:26
A A A
Zdjęcie do artykułu OPINIA Przemyślenia podyktowane życiem
fot. Bronisław Muszyński

  OPINIA  

Rozumny człowiek (czytaj - rozumna osoba) odrzuci kamień z buta, który go uwiera i pójdzie dalej. Nieudacznik zatrzyma się, by przeprowadzić swoje własne, drobiazgowe śledztwo - skąd, dlaczego, i z jakim zamiarem ktoś ten kamień podrzucił mu do buta. Często przy tym dochodząc do wniosków nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, gdy tymczasem cel do którego zmierzał, coraz bardziej staje się nierealnym.

Wniosek ten nasunął mi się po szczęśliwie zakończonej, aczkolwiek tragicznie wyglądającej przygodzie chłopców z Tajlandii.

Z wielkim wstydem myślę sobie, jak wyglądałaby podobna historia w dzisiejszej Polsce, pod rządami obecnych władz. Przychodzą tutaj mi na myśl niedawne przecież, wzajemne obwinianie się za opieszałość po katastrofie żywiołowej, pośród osób sprawujących te czy inne funkcje. Gdy tymczasem doraźną pomoc nieśli ludzie niezwiązani z żadną władzą.

Bronisław Muszyński

 

Czekamy na Wasze artykuły, felietony, opinie i komentarze. Najciekawsze będziemy publikować na łamach portalu. Teksty ślijcie na: [email protected] lub za pośrednictwem Messengera.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Opinie