logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

K.Berezowski: Sukces mieszkańców. Platforma widokowa w miejscu pomostu

12.05.2018 22:44
A A A
Zdjęcie do artykułu K.Berezowski: Sukces mieszkańców. Platforma widokowa w miejscu pomostu
fot. K. Berezowski

Warto być aktywnym i interesować się swoim otoczeniem. Niedawno iszczecinek informował o pracach związanych z rozbiórką pomostu. Rozbierany pomost na przedłużeniu ul. W. Pileckiego (dawna ul. Bohaterów Stalingradu) został nazwany "pomost literka T". Mało to romantyczna nazwa. A miejsce było niezwykle urocze. Wielu mieszkańców naszego miasta wiązało z tym właśnie pomostem wiele wspomnień. Emocjonalne związanie z tym miejscem mieszkańcy żywo dyskutowali na forach pragnąc ocalenia tego ważnego dla szczecinecczan miejsca. Można nawet powiedzieć, że było to jedno z "kultowych" miejsc w parku. Z tego pomostu wyruszała niegdyś niezapomniana Danusia. Było to miejsce spotkań i punkt, przy którym łatwo było się umówić.

Kiedy tylko gruchnęła wieść o planach rozebrania pomostu w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze zafrasowanych mieszkańców:

- szkoda, jest tam odkąd pamiętam...

- Szkoda tego pomostu - powinien zostać mimo tego nowego !!

- Z tym pomostem wielu mieszkańców wiąże wspaniałe wspomnienia. Pierwszy pocałunek, pierwsza randka, wyjątkowy wieczór nad jeziorem... Wielka szkoda, że ten pomost przechodzi do przeszłości. Ale... idzie nowe!

- Nie mogę na ten filmik patrzeć.... rozwalają symbol i kawał historii Szczecinka....

Uwagi mieszkańców zostały wzięte pod uwagę i w toku prac nad projektem zdecydowano, że w tym miejscu pozostanie niewielka platforma widokowa. Jednak warto być aktywnym. Mieszkańcy mają duży wpływ na decyzje urzędników, jeśli działają wspólnie. Od tego roku miejska biała flota ma rozpoczynać kursy z pomostu przy zamku zamiast z rozebranego pomostu. Kto będzie chciał przejść się po starym pomoście będzie miał okazje pospacerować po zacumowanych jego częściach na Świątkach i w Trzesiece.

Krzysztof Berezowski, Ruch Miejski Szczecinecczanie

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Opinie