logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Elektromobilność

18.01.2018 23:45
A A A
Zdjęcie do artykułu Elektromobilność
fot. archiwum

 Marek Kotschy 

Do 2025r 30% aut samorządowych ma być elektrycznych. Tak zakłada rządowy projekt ustawy o elektromobilności. My zaczynamy naszą przygodę z elektromobilnością od zakupu samochodu elektrycznego dla Zespołu Szkół Technicznych. Nasi uczniowie będą mogli nauczyć się eksploatacji samochodów elektrycznych oraz serwisowania ich. Już teraz zapraszamy uczniów gimnazjów do zapoznania się z ofertą Szkoły.

Wymuszone zakupy samochodów elektrycznych przez ustawę jest dobrą rzeczą dla środowiska. Ma ona jeszcze inny wymiar-poznawczy. Patrząc na szybki rozwój samochodów elektrycznych to można być prawie pewnym, że zajdą w naszym życiu ogromne zmiany. To co „wyprawia” Elon Musk i jego firmy zmieni nasze życie. Wspomnę o tym, że wynoszenie satelitów na orbitę zajmuje rakietom wielokrotnego użytku 8 minut (bardzo widowiskowe jest oglądanie lądowania takiej rakiety na płynącej barce). Rewolucja dokonuje się także w autonomicznym zasilaniu domów w energię słoneczną. Słynne powerwalle podłączone do baterii słonecznych umieszczone w dachówkach domów, zasilają gospodarstwa domowe bez podłączenia do sieci energetycznej. Są tak użyteczne i wydajne, że właściciel nie musi płacić rachunków za prąd.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie pociągu poruszającego się z prędkością dźwięku. W odpowiedzi na konkurs dotyczący projektu takiego pociągu zgłosiło się aż 1200 konkurentów

Polscy inżynierowie zostali wyróżnieni i zaproszeni do zaprojektowania tuneli i trzech dworców w Dubaju.

Wracając do elektromobilności należy zauważyć, że nie tak dawno zaprezentowano elektryczną ciężarówkę. Myślę, że niedługo ona także będzie miała cechy autonomiczności, czyli możliwości poruszania się bez kierowcy. Czy wyobrażamy sobie, że do „naszych” Biedronek dostawy odbywają się przy użyciu ciężarówek bez kierowców? A jednak to science-fiction staje się naszą rzeczywistością. I my, jako samorząd musimy się do tego przygotować. Stąd pomysł, aby nasza młodzież miała możliwość już teraz uczyć się kierowania pojazdami na trenażerach podobnych do symulatorów, jakie używa się w lotnictwie. Zapoznania się z elektromobilnościa. Dajemy młodzieży już dzisiaj możliwość obcowania z nowoczesnymi technologiami, które już stoją na progu naszych drzwi. Ważnym wydaje się także możliwość zapoznania się z technologią energetyki odnawialnej. Te pomysły stawiają nas w awangardzie kształcenie zawodowego. To wszystko w Zespole Szkół technicznych. Zapraszamy.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

 


Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Opinie