logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Wrzesień w muzeum. Będzie się działo

04.09.2017 22:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Wrzesień w muzeum. Będzie się działo
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Wielkimi krokami zbliżają się Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku hasło województwa Zachodniopomorskiego to „Smaki dziedzictwa”. Z tej okazji, jak co roku, przez cały wrzesień w Muzeum Regionalnym wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Do 23 września można zwiedzać czasową wystawę „Neustettin Noir”, która opowiada o kryminalnych przedwojennych historiach.

A poza tym czekają nas trzy sobotnie wykłady o Szczecinku i Jarmark Pomorski.

9 września, godzina 14:00  – Joanna Powałka (Polskie Towarzystwo Historyczne) „Knajpy, knajpeczki i kawiarnie powojennego Szczecinka”

16 września, godzina 14:00   – Mateusz Zacharewicz (Muzeum Regionalne w Szczecinku) „Tajemnice Wzgórza Marienthron”

23 września, godzina 14:00 – Anna Dymna (Muzeum Regionalne w Szczecinku) „Sprawa zaginionego parasola. Kryminalny Neustettin” – wykład na finisaż wystawy.

28 września, godzina 17:00 – otwarcie wystawy „Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego”, wystawa z kolekcji Galerii Starmach. W trakcie wernisażu konferencja na temat twórczości Jerzego Nowosielskiego. Wystawę będzie można oglądać do 29 października.

Na przełomie września i października – Jarmark Pomorski na muzealnym dziedzińcu, zaczynamy o godzinie 12:00.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura