logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Wielkie wydarzenie dla Ormian - Ceremonia poświęcenia chaczkaru

05.10.2018 14:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Wielkie wydarzenie dla Ormian - Ceremonia poświęcenia chaczkaru

Społeczność Ormian zebrała się licznie dziś w samo południe przy Kościele Najświętszej Marii Panny w Szczecinku.
Wielką okazją było odsłonięcie chaczkaru. Chaczkar to rodzaj pomniku. Jest elementem kultury ormiańskiej. Ten szczecinecki został wykonany w Armenii ze skały wulkanicznej. Przemierzył długą drogę, aby upamiętniać obecność Ormian na naszych ziemiach. Po przywitaniu i przemowach (materiał na pierwszym wideo) nastąpiło odsłonięcie pomnika i jego poświęcenie przez arcykapłana (wideo 2). Transmisje można było oglądać na naszym profilu Facebook na żywo.

Uroczystość poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego przed czterema dniami Charles Aznavoura. Był wielkim kompozytorem ormiańskiego pochodzenia.
Po ceremonii zebrani mieli okazję posłuchać utworu wygrywanego na duduku. Duduk to tradycyjna instrument muzyczny Armenii. Rodzaj fleta. Jego brzmienie jest często słyszane w filmach z gatunku początków chrześcijaństwa. Duduk i zakończenie w trzecim material wideo.

W uroczystości wąłl udział J.E. Edgar Ghazaryan,
Miasto reprezentowali m.in. burmistrz Jerzy Hardie Douglas i wiceburmistrz Daniel Rak.


 

 

Odsłonięcie i ceremonia poświęcenia chaczkaru

 

Wideo 3 - Duduk i zakończenie

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura