logo iszczecinek.pl

Polecamy Czy Poczta Polska wyrobi się z paczkami? Kulminacja Jarmarku Bożonarodzeniowego Restrukturyzacja ostatnią szansą dla PKS-u Jak mieszkańcy odbierają jarmark świąteczny? [SONDA] Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO] Polecamy

Podwójne wyróżnienie w międzynarodowym konkursie dla ucznia SP nr 5 Jędrzeja Gliszczyńskiego

17.04.2018 10:35
A A A
Zdjęcie do artykułu Podwójne wyróżnienie w międzynarodowym konkursie dla ucznia SP nr 5 Jędrzeja Gliszczyńskiego
fot. archiwum

Kolejny sukces Jędrzeja Gliszczyńskiego. Na XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół z całego świata.

Trzynastoosobowa komisja jurorów,  uznając za zasadnicze kryteria: oryginalność tekstu, świadomość języka, literackość pomysłu i ujawniony talent autora, wyłoniła 134 Laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych, wyróżniła zaś 242 uczniów z naszego kraju i 26 polonijnych - w czterech grupach wiekowych.

Uczeń  Szkoły Podstawowej Nr 5 - Jędrzej Gliszczyński, zdobył wyróżnienie w obu kategoriach: poezja, gr. wiekowa V-VII SP za wiersz "Tradycja" oraz proza, gr. wiekowa V-VII SP za opowiadanie "Feliks na lodzie".

GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Bożena Lipnicka

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura