logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Podróż w czasie. Kapsuła czasu powróci za 20 lat!

09.11.2018 09:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Podróż w czasie. Kapsuła czasu powróci za 20 lat!

PAMIĘTAMY I PAMIĘĆ POZOSTANIE

8.11.2018 roku uczniowie ,,szóstki”, podjęli kolejne działania dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem były to przedsięwzięcia, które pozostaną w pamięci na długie lata. W październiku uczniowie na lekcjach języka polskiego pisali kartki z życzeniami dla Ojczyzny. Prace uczniów wyeksponowano na szkolnej wystawie. Najpiękniejsze życzenia zostały zamknięte w ,,kapsule czasu” i uroczyście zakopane w obecności dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku pani Danuty Wachowicz - Kram w szkolnym ogrodzie dendrologicznym. Kapsuła zostanie odkopana i otwarta po 20 latach. Mamy nadzieję, że uczniowie uczestniczący w dzisiejszej uroczystości zjawią się na tę okoliczność w swojej szkole w listopadzie 2038 roku. Nad całością projektu czuwały nauczycielki - Bożena Binkiewicz i Edyta Szyszko.

Natomiast uczniowie klasy I C i dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy realizujący międzynarodowy  projekt ,,Piękna nasza Polska cała” wykonali w ramach tego przedsięwzięcia kolejne działanie.  Posadzili w szkolnym ogrodzie Drzewko Pamięci. Sadzonkę drzewa otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Szczecinek. Nad realizacją tego projektu czuwały nauczycielki – Justyna Kotowicz i Kamila Częszak.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura