logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

MUZYKA. Julia Leśniewska - Tylko ja

27.11.2018 09:09
A A A
Zdjęcie do artykułu MUZYKA. Julia Leśniewska - Tylko ja
fot. Sławomir Kłuciejasz

Nagrania wokalistek mających swój rodowód muzyczny w Szczecinku zaczynają pojawiać się wśród piosenek innych polskich wykonawców.

Profesjonalne nagrania Kai Kaźmierczyk, Magdaleny Góreckiej, czy Eli Stasiuk już wcześniej ujrzały światło dzienne, a teraz dołączyła do nich Julia Leśniewska studentka Politechniki Poznańskiej, wokalistka studia wokalnego działającego przy SAPiKu.

Julia jest laureatką wielu konkursów piosenki o zasięgu ogólnopolskim I międzynarodowym - między innymi w Koninie, Gdyni, Suwałkach, Bytowie, Strzelinie czy Widuchowej. Teraz jest wykonawczynią piosenki „Tylko ja” skomponowanej specjalnie dla niej przez Jarosława „Jaśka” Kidawę, znanego producenta muzycznego- muzyka, który przyczynił się do powstania wielu płyt gwiazd polskiej estrady (Wilki, Małgorzata Ostrowska, Feel, Pectus, Lemon, Anita Lipnicka, Ksu itp) Słowa napisał Krzysztof Leśniewski.

To pierwsza piosenka, która napisana jest specjalnie dla Julii. Druga napisana również na wyłączność naszej wokalistki, przez innego, równie szanowanego kompozytora i autora Mateusza Krautwursta swoją ogólnopolską premierę będzie miała być może już w styczniu.

Uchylając rąbka tajemnicy, prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni ukaże się płyta złożona z utworów najlepszych szczecineckich wykonawców. Będzie to 19 utworów wykonanych zarówno przez solistów jak i zespoły. Ale o tym już wkrótce.

fot. Sławomir Kłuciejasz

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura