logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Kto z nas tak potrafi? Niepełnosprawna, która inspiruje innych - videorelacja

12.10.2018 12:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Kto z nas tak potrafi? Niepełnosprawna, która inspiruje innych - videorelacja
fot. Tomasz Ćwikła

- Moja historia jest taka, że żyję za dwie. Moja siostra bliźniaczka zmarła drugiego dnia po porodzie. Moi rodzice zostali poinformowani, że ja prawdopodobnie też nie dam rady, bo tak wynikało ze skali Apgara. Miałam ją przekreśloną.
Nazywa się Olimpia Kacperska i teraz ma 29 lat. W sobotę 6 października wzniosła się w swój dziewiczy rejs balonem. To było jedno z jej marzeń. Kolejne, które czekają na realizację to lot na paralotni i skok spadochronowy.

W ubiegłym roku o jej marzeniu dowiedzieli się inni. Postanowili jej pomóc. W akcję zaangażował się zespół Feel, Urząd Miasta Szczecinek przy współpracy z SAPiK i organizatorzy Festiwalu Balonowego w Szczecinku. To właśnie coroczny festiwal wielkich kolorowych balonów miał być odpowiednim czasem na spełnienie marzenia Olimpii. Festiwal stał się makroregionalną wizytówką Szczecinka.

Jednak podczas festiwalu się nie udało. Akurat wtedy, gdy Olimpia była gotowa, przestały sprzyjać warunki. Udało się za to w ostatnią sobotę. Szef festiwalowej imprezy Bartosz Oberski był także obecny razem ze swoim balonem. Wystartowały, więc obydwa z bocznej murawy na Piłsudskiego. Lot trwał blisko godzinę. PokonanY dystans to około 23 kilometry.

Dostrzegaj więcej pozytywów

Najważniejsze jednak była tego dnia Olimpia i to ona potrafiła skupić na sobie uwagę i przekazać innym swoje przesłanie. Przesłanie, które skraca się do dostrzegaj więcej pozytywów.

Olimpia pokazuje innym, że warto wierzyć w marzenia i przechodzić do ich realizacji. Jest bardzo otwarta. Podczas lotu to Olimpia opiekowała się załogą. Wszyscy usłyszeli wiele ciepłych słów.

Mimo, że od urodzenia jest chora na czterokończynowe porażenie mózgowe to promienieje energią.

- Mam szczęście do ludzi. Wspaniałą rodzinę i przyjaciół. Dziękuję za piękny przelot w pięknej okolicy. Gdy byłam dziś w górze to ładowałam swoje baterie. Ten lot dał mi dużo szczęścia i satysfakcji.

Podczas lądowania załoga została poproszona przez pilota o schowanie kamer dla bezpieczeństwa. Pilotem był Tomasz Ćwikła z lataniebalonem.pl. Zaczął zrywać się mocniejszy wiatr i widowiskowe było lądowanie. Trochę nami potrząsło. Na kilkanaście minut przestał działać stabilizator obrazu, ale materiał dokończyliśmy.

Trwają przygotowania do kolejnej edycji festiwalu. Więcej na http://www.balonywszczecinku.pl/  Loty balonem umożliwia też lataniebalonem.pl


 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura