logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Krystyna Mazur Gryfitą Szczecineckim 2018

08.10.2018 11:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Krystyna Mazur Gryfitą Szczecineckim 2018
fot. Miasto z Wizją

Krystyna Mazur, założycielka Klubu Poetyckiego Opal, propagatorka poezji i pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  im. Mieczysława Czychowskiego otrzymała Nagrodę Kultury „Gryfita Szczecinecki 2018”. Statuetkę i czek na 3000 zł podczas uroczystej gali laureatce wręczył burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Jednym z wyróżników każdego miasta jest dbałość o kulturę. Szczecinek od 2010 roku zajmuje pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim w rankingu samorządów, które najwięcej przeznaczają na ten cel. W tej chwili zajmujemy również 10 miejsce w kraju w kategorii miast średnich. Te fakty z pewnością cieszą nas wszystkich – wyliczał burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. I pytał: - Gdzie jest takie 40-tysieczne miasto, w którym tysiąc osób potrafi przyjść na koncert jazzowy. Nie mamy tu multipleksu, ale mamy kino cyfrowe i dostęp do filmów w dniu ich premier. Mamy też jeden z najlepszych w Polsce DKF-ów. Nie działa u nas filharmonia, ale jest znakomita szkoła muzyczna, która co miesiąc zaprasza nas na występy. To świadczy o tym, jak ludzie w Szczecinku interesują się kulturą. Krótko mówiąc: dzieje się dobrze. Dlatego jestem tym bardziej dumny z faktu, że byłem burmistrzem Szczecinka przez 13 lat i proszę was bardzo, nie zmarnujcie tego, co razem osiągnęliśmy – podsumował.

Poza główną nagrodą kapituła „Gryfity Szczecineckiego” przyznała też sześć wyróżnień. I tak w kategorii sztuki plastyczne za działalność związaną z prowadzeniem grupy „Akcja Animacja” oraz tworzenie wraz z młodzieżą niepowtarzalnych makiet stanowiących tło do produkowanych przez grupę filmów doceniona została Jolanta Sierpińska. Z kolei za twórczość literacką nagrodę otrzymał Piotr Rozmus, autor kryminałów, których akcja często rozgrywa się na ulicach Szczecinka. Wyróżnienie za upowszechnianie kultury przyznano z kolei Lidii Pieńkos, realizatorce i koordynatorce licznych projektów społecznych i warsztatów.

W kategorii muzyka i taniec wyróżnienie odebrał Krzysztof „Ogień” Leśniewski, autor tekstów, kompozytor i pomysłodawca festiwalu „Piosenka jest dobra na zimę”. W dziedzinie filmu nagrodzono Janusza Rautszko, reżysera i narratora filmów przyrodniczych. W kategorii fotografia kapituła zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia Iwonie Aleksandrowicz, która w swojej działalności łączy wysoki poziom twórczości artystycznej z animacją kulturalno-społeczną adresowaną do mieszkańców Szczecinka i regionu.

W trakcie gali przyznano też dwie nagrody „Super Gryfity Szczecineckiego”. Pierwszą z nich zespołowi „Feel” wręczyła Katarzyna Dudź, przewodnicząca Rady Miasta. Druga powędrowała do Małgorzaty Ostrowskiej, którą nagrodził wiceburmistrz Daniel Rak. Po części oficjalnej „Super Gryfici” wystąpili na deskach szczecineckiego kina.

M. Ludewicz / UM Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura