logo iszczecinek.pl

Polecamy BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Wydano już ponad połowę pieniędzy na budowę obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Kolejny mural zdobi ściany budynków Szczecinka

23.07.2018 09:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejny mural zdobi ściany budynków Szczecinka
fot. Art Piknik

Wśród wielu artystycznych działań związanych z ART Piknikiem, czyli Festiwalem Sztuki, było odsłonięcie muralu na ścianie budynku nieopodal ratusza. Odsłonięcie zapoczątkowało blok wydarzeń.

- Mural rodził się w bólach, bo brakowało środków.  Miał powstać na 5-lecie Pikniku, powstał na 6-lecie. Udało się zebrać nam środki od darczyńców, inne środki otrzymaliśmy także ze Społecznika - mówi jeden z inicjatorów, Marcin Bocheński.

Na muralu umieszczono najbardziej charakterystyczne dla Szczecinka elementy: herb miasta, wieżę wodociągowa i kościół Mariacki. Autorem obrazu jest Dariusz Miliński, artysta malarz, a także animator sztuki: - Mural dociera i do ptactwa i do przechodniów, a także do ludzi przejeżdżających samochodem. Widać go z kilkuset metrów. To jest trochę taka zaczepka.

To już trzeci mural tego artysty w Szczecinku. Poprzednie powstawały również przy okazji Art Pikniku. Pięć lat temu powstała replika pocztówki z XIX w na ul. Bohaterów Warszawy, a dwa lata temu Strażnik Miasta przy ul. Wyszyńskiego.

RB

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura