logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Kolejne sukcesy Jędrzeja Gliszczyńskiego ucznia SP nr 5

17.11.2017 08:42
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejne sukcesy Jędrzeja Gliszczyńskiego ucznia SP nr 5
fot. Katarzyna Rybak

Jędrzej Gliszczyński, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku zajął I miejsce w XII Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w Koszalinie. Jędrzej recytował wiersz „Zeznanie” Andrzeja Waligórskiego i prozę św. Matki Teresy z Kalkuty „Mimo to”.

Jędrzej występował w kategorii klas IV-VII, która w tym turnieju jest zawsze najliczniej osadzona. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. W prezentacji Jędrzeja szczególną uwagę zwróciło zacięcie aktorskie w przekazaniu dwóch skrajnie różnych tekstów. Podczas wręczania nagrody przewodnicząca jury zapytała, czy Jędrek nie chciałby zostać aktorem. Nasz uczeń uśmiechnął się tylko i powiedział – kto wie...

To nie koniec sukcesów Jędrzeja. Jego opowiadanie „Koziołek Matołek i Protektory” zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moja ulubiona postać bajkowa” organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. To już kolejny sukces literacki ucznia V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku.

Zadaniem młodych pisarzy w wieku 10-13 lat było stworzenie pracy literackiej napisanej w dowolnym gatunku przedstawiającej bajkową postać lub jej przygodę.

Jędrek ujął jury niezwykle oryginalnym podejściem do tematu i wielką wyobraźnią. Jego opowiadanie, w którym wysłał Koziołka Matołka w odległą przyszłość, do świata pełnego robotów i nieznanych nam technologii, zajęło 2 miejsce wśród kilkudziesięciu prac z całej Polski.

Gratulujemy kolejnych sukcesów i życzymy wysokich lotów.

Katarzyna Rybak

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura