logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Jutro w Zamku coś dla miłośników jazzu - wstęp wolny

20.09.2018 18:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Jutro w Zamku coś dla miłośników jazzu - wstęp wolny

Już 21 września w sali zachodniej szczecineckiego zamku zabierzemy Państwa na niezwykłą jazzową podróż. Wraz z muzykami z grupy DIOMEDE udamy się na wschód. Podczas koncertu zostanie zaprezentowany materiał z debiutanckiej płyty "People from east". Duet DIOMEDE tworzą reprezentant licznej i coraz głośniejszej „szkoły kopenhaskiej” - grupy polskich muzyków jazzowych uczących się w tamtejszym Rytmisk Musikkonservatorium – pianista Grzegorz Tarwid, oraz grający na saksofonach Tomasz Markanicz.

Zarejestrowana w niezwykle malowniczo położonym Monochrom Studio muzyka zespołu Diomede jest wypadkową wspólnych doświadczeń, przeżyć, a przede wszystkim dwóch niezwykle ciekawych i oryginalnych spojrzeń na sztukę. Prostota melodii i harmonii, jak również inspiracja szeroko pojętą muzyką improwizowaną, łączą się z przestrzennym jazzem oraz motywami folkowymi. Ideą muzyki duetu Diomede jest osiągnięcie jedności w czasie i miejscu ze słuchaczami, zatracenie się w kreowanej przez artystów rzeczywistości oraz umożliwienie odbiorcy odbycia dalekiej podróży w głąb siebie. Zapraszamy 21 września, godz. 19:00, Centrum Konferencyjne Zamek - sala zachodnia, wstęp wolny.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura