logo iszczecinek.pl

Polecamy Uwaga na uskok na małej obwodnicy Szczecinka. Kolejne auto uszkodzone Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

II nagroda dla STO na ogólnopolskim konkursie

26.09.2016 08:46
A A A
Zdjęcie do artykułu II nagroda dla STO na ogólnopolskim konkursie
fot. STO

W dniach od 15 do 17 września 2016r. odbywał się w Słupsku 19. Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”.

Zespół Szkół Społecznych STO ze Szczecinka reprezentowany był podczas tego prestiżowego wydarzenia przez Zespół „Akcja animacja” i grupę teatralną „Teatr jakiś tam”.

Młodzież przedstawiła własną interpretację jednoaktówki Stasia Witkiewicza pt. „Karaluchy” (Witkacy napisał ten utwór w wieku 8 lat). Grupa teatralna zaprezentowała sceniczną wersję „Karaluchów”, zaś Zespół „Akcja animacja” przygotował film w technice animacji poklatkowej.

„Witkacy pod strzechy" to jedyny w Polsce konkurs inspirujący do interpretacji złożonej twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uczczenie rocznicy śmierci artysty jest pretekstem do rozwijania kreatywności i zainteresowań uczestników ruchu teatralnego, fotografów, malarzy, tancerzy, animatorów. Konkurs nieobjęty żadnym schematem, daje możliwość zaprezentowania własnej twórczości w różnorodnej formie. Celem konkursu jest nagrodzenie najciekawszych poszukiwań w głąb twórczości myśliciela, malarza, dramaturga, pisarza oraz fotografa – Witkacego.

Kierując się prostymi, aczkolwiek prawdziwymi słowami Witkacego „Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka" pozostawiono twórcom dużą dowolność prezentacji. Konkurs nie miał żadnych ograniczeń co do formy wystąpienia, wieku uczestników czy stopnia doświadczenia.

Gimnazjaliści ze ZSS STO byli najmłodszymi uczestnikami konkursu. Po inauguracji Festiwalu i obejrzeniu pierwszych prezentacji konkursowych przygotowanych przez znacznie starszych i doświadczonych twórców scenicznych, mieli ochotę „uciekać… skryć się…dostać czas wolny…” Obawy ich jednak były zupełnie niepotrzebne. „Karaluchy” zdobyły uznanie widzów – żywiołowo reagujących na to, co działo się na scenie i gromkimi brawami nagrodzono zarówno młodych aktorów jak i animację, zaprezentowaną po spektaklu.

Nie tylko publiczność, ale i profesjonalne jury doceniło interpretację „Karaluchów”.

Oto fragment Zjednoczonego Protokołu decyzji Jurora Honorowego Macieja Witkiewicza i Jurora Ekscentrycznego Wojtka Brewki 19. Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy” w dniu 17 września 2016 r.:

II Nagrodę przyznaną przez Jurora Ekscentrycznego i Jurora Honorowego na dalsze prace nad dorosłymi dramatami Witkacego w wysokości 750 zł ze środków finansowych Miasta Słupska oraz 500 zł ufundowanych przez Macieja Witkiewicza otrzymują: 

Zespół „Akcja animacja” i grupa teatralna „Teatr jakiś tam” z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku.

Gratulujemy naszym uczniom oraz Pani Małgorzacie Wrzeszczańskiej-Siuda, która pracuje ze szkolną grupą teatralną oraz Pani Jolancie Sierpińskiej opiekującej się zespołem „Akcja Animacja”.

 

Dyrekcja
Zespołu Szkół Społecznych STO
w Szczecinku

 

 

 

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura