logo iszczecinek.pl

Polecamy Jak mieszkańcy odbierają jarmark świąteczny? [SONDA] Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO] Pomocna dłoń pracowników Kronospan Polecamy

"Historia Marii" od piątku w Kinie Wolność

18.10.2016 22:10
A A A
Zdjęcie do artykułu "Historia Marii" od piątku w Kinie Wolność
fot. YouTube / zwiastun filmu

Już od 21 października do Kina Wolność w Szczecinku trafi poruszający film „Historia Marii”.

„Historia Marii” to film w reżyserii Jean-Pierre Améris, stworzony na podstawie prawdziwej historii. Główna bohaterka filmu - Marie Heurtin - jest głuchoniewidoma od urodzenia i nie potrafi komunikować się ze światem. Dziewczynka trafia do Larnay Institute –  placówki edukacyjnej, gdzie rozpoczyna się jej niezwykła przyjaźń z Siostrą Małgorzatą, która zmienia dziewczynkę nie do poznania. Film będzie dostępny w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

W czwartek, w warszawskim, legendarnym kinie ATLANTIC odbył się pokaz prasowy filmu „Historia Marii” w reżyserii Jean-Pierre Améris. Pokaz połączony był z konferencją prasową, dotyczącą problemu osób głuchoniewidomych. 

Podczas konferencji prasowej, po pokazie filmu, odbyła się dyskusja dotycząca nie tylko treści i wizualnej formy przekazu, ale również szeroko pojętego problemu niepełnosprawności wzroku i słuchu, a także dostępu osób niepełnosprawnych do dóbr kultury. Konferencję poprowadziła aktorka, Olga Bończyk, a prelegentami byli przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacji Kultury Bez Barier, Niewidzialnej Wystawy i Funduszu Natalii Partyki.

Zobacz, co o filmie mówią aktorzy, sportowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych:

Dystrybutorem filmu jest KondratMedia Sp. Z o.o. i Against Gravity. Film „Historia Marii” trafi do kin w całej Polsce już 21 października.

Joanna Kochańska

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura