logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Florence and the Machine – wszystko co chciałbyś wiedzieć o brytyjskim fenomenie muzycznym

20.08.2018 10:25
A A A
Zdjęcie do artykułu Florence and the Machine – wszystko co chciałbyś wiedzieć o brytyjskim fenomenie muzycznym
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Ognista czupryna Florence Welch to nie jej jedyny znak rozpoznawczy Florence and the Machine. Ta performerka o niesamowitym wokalu wraz zespołem oczarowuje spektaklem pełnym spontaniczności, emocji i dziwności za każdym razem, gdy pojawi się na scenie. Ich muzyka określana jest jako indie pop czy indie rock, ale pojawiają też porównania do baroque popu czy art popu. A niektórzy mówią, że to po prostu neo-soulowa formacja, która nie boi się wrzucać elementów rocka w nieoczywistą oprawę.

Droga do nominacji

Ta brytyjska grupa powstała w 2007 roku w Londynie, a w 2008 występowała już na bocznych scenach festiwali takich jak ten w Glastonbury. Debiutancki krążek Florence and the Machine wspiął się na listy przebojów zaledwie w kilka tygodni po ukazaniu się na rynku. Wielka Brytania, Irlandia, USA, a potem reszta świata oszalała na punkcie ich niepowtarzalnego, dzikiego i wolnego twórczo stylu, w którym nie ma miejsca na kompromisy. Na dyskografię zespołu składają się cztery albumy: Lungs z 2009 roku, Ceremonials  wydany dwa lata później, How Big, How Blue, How Beautiful, który ukazał się w 2015 i najnowszy, tegoroczny – High As Hope. W 2011 roku zespół starał się o Nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta, a pięć lat później otrzymał… aż pięć nominacji do Grammy!

Plus

Florence + the Machine, dlaczego o wiele częściej można spotkać ten zapis nazwy zespołu? Jaka jest istota tego znaku? Isabella „Machine” Summers gra w zespole na klawiszach, lecz jest także współtwórczynią wielu tekstów i producentką muzyczną, nieobce jest jej także remiksowanie. Isa tworzy utwory z Florence od trzynastu lat. Zaczynały jako Florrible and Misrabella, przeszły też przez długą nazwę: Florence is the Robot and Isabella is the Machine, skąd zresztą wzięło się dzisiejsze Florence + the Machine.

Obecnie owym Machine, maszyną napędzającą zespół, są w tym wypadku inni współpracujący z Florence muzycy, których głównym zadaniem jest wsparcie jej wokalu. W aktualnym składzie, poza Isą, znajdują się gitarzysta – Robert Ackroyd, perkusista – Christpher Llyod Hayden, pianista – Rusty Bradshaw, gitarzysta basowy – Mark Saunders oraz harfiarz – Tom Monger. Zdarzało się jednak, że maszyną były po prostu… instrumenty, nad którymi panowała sama Florence.

Florence and the Machine znowu w Polsce

Florence uwielbia serial Dr Who i Arielkę. To za sprawą tej ostatniej pokochała pływanie – potrafi wstrzymać oddech na dwie i pół minuty! A po pierwszym koncercie w naszym kraju jej serce skradła też nasza żywiołowa publiczność. Florence and the Machine już kilkukrotnie gościło w Polsce. Ich kolejny z koncertów odbędzie się już w przyszłym roku w Łodzi! Sprawdź rodzaje i dostępność biletów na to wydarzenie. Jeśli nie zdążyliście na koncert Florence w czasie tegorocznego Orange Warsaw Festiwal lub jest Wam jej po prostu za mało, zapiszcie sobie: Atlas Arena Łódź, piątek 15 marca 2019 roku. Tam spotkacie ją ponownie! Możecie więc zacząć odliczanie… 3,2,1!

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura