logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Fenomenalny spektakl wystawiony przez młodzież z "katolika"

24.04.2018 22:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Fenomenalny spektakl wystawiony przez młodzież z "katolika"
fot. iszczecinek.pl

Dobro, prawda i piękno. Tych trzech wartości mogli doświadczyć mieszkańcy Szczecinka uczestnicząc w świetnym spektaklu wystawionym przez uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku, popularnego "katolika". Brawurowo przez ucznia Prywatnego LO została wykonana końcowa piosenka "Trzy kwadranse", która była podsumowaniem rozterek Wokulskiego - głównego bohatera sztuki. Wystawiano bowiem adaptację "Lalki" Bolesława Prusa.

Przepiękne stroje i nastrojowa muzyka sprawiły, że mieszkańcy Szczecinka przenieśli się w zaczarowany świat XIX wieku. Scenarzystą i reżyserem spektaklu była uwielbiana przez uczniów pani Mariola Kowalczyk, nauczyciel Prywatnego LO. Była to już czwarta próba zmierzenia się z profesjonalnym teatrem młodzieży z "katolika". Wcześniej "na deskach" szczecineckiego kina prezentowany był m.in. "Pan Tadeusz". Była to próba niezwykle udana. Szczerze powiedziawszy, fenomenalny występ młodzieży można śmiało porównywać z objazdowymi teatrami goszczącymi co jakiś czas w naszym mieście, w których występują profesjonalni aktorzy znani nie tylko z ekranów telewizorów.

Patronat honorowy nad spektaklem objął Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Wśród zaproszonych gości znalazł się o. Tadusz Rydzyk. Redemptorysta z Torunia jest założycielem szczecineckiej Fundacji Nasza Przyszłość, która współfinansuje Prywatne LO. Nie obyło się bez wspomnień - o. Tadusz Rydzyk był mieszkańcem naszego miasta. Przed spektaklem zbierano pieniądze na szczecineckie hospicjum, o czym przypomniał dyrektor "katolika" - Szymon Cieślar.

Konrad Berezowski

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj!: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura