logo iszczecinek.pl

Polecamy Na Trzesiecku pojawiła się plama oleju [WIDEO] Wstrząsający film ukazujący długotrwałe zabijanie świń młotkiem [UWAGA BARDZO DRASTYCZNY FILM] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Bestia powróci jesienią do Szczecinka

22.05.2016 21:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Bestia powróci jesienią do Szczecinka
fot. archiwum

Ponad dwa lata temu Piotr Rozmus wprowadził do Szczecinka bestię, która pomimo tego, że mroczna i bezwzględna, szybko zdobyła uznanie a nawet sympatię mieszkańców. I chociaż w pierwszej części thillera, autor uśmiercił bestię, to jednak bestia do Szczecinka znów powróci...

-Bestia zrodziła się w Szczecinku i do Szczecinka powraca. Z tym, że ani bestia, ani miasto nie są już takie same - mówi Piotr Rozmus, który dodaje, że pierwotna wersja drugiej części thillera została już zakończona. Autor zdradza również szczegóły dotyczące kolejnej części.

-Tym razem czytelnik poznaje uroki Szczecinka w letniej scenerii. Wokoło niewyobrażalny skwar, plaże roją się od urlopowiczów korzystających z wyciągu do nart wodnych. Do miasta przyjeżdża wielki lunapark i jedna z popularnych telewizji, aby nakręcić swój wakacyjny program. Od wydarzeń opisanych w pierwszej części minęło trzy lata. Szczecinecczanom udało się jakoś zapomnieć o… bestii. Tymczasem w mieście znów zaczynają ginąć ludzie i to w wyjątkowo brutalnych i niezrozumiałych okolicznościach.

Bestia z kolejnej części nie będzie już taka sama. -W pierwszej części bestia ginie i przywoływanie jej do życia byłoby kiepskim pomysłem. Tym razem bestia będzie miała zupełnie inny wymiar, a jej wpływ odczują wszyscy. Będą z nią walczyć znani nam już bohaterowie, ale czytelnicy poznają również nowych.

Nie tylko bestia będzie inna. Również gatunek, do którego będzie można zaliczyć drugą część „Bestii” będzie inny.

-Mogę jedynie zdradzić, że tworząc recepturę tej powieści, do kociołka, do którego zazwyczaj wrzucam różne gatunki, tym razem trafiło najwięcej horroru i kryminału. Obecnie jestem na etapie dokładnego mieszania powstałej mikstury. To co powstało jest najbardziej metafizyczne spośród wszystkiego co do tej pory udało mi się napisać - zdradza autor.

Pierwsza wersja powieści jest już ukończona. Teraz trwa poprawianie, skreślanie i dopisywanie wątków. Bestia II, która nie ma jeszcze swojego tytułu pojawi się w księgarniach późną jesienią.

Piotr Rozmus nie narzeka na brak weny. -W głowie mam wstępny pomysł na kolejną książkę. Tym razem dam mieszkańcom naszego miasta odetchnąć. Myślałem, żeby akcję thrillera i kryminału osadzić częściowo w Szczecinie, częściowo w szwedzkim Ystad i … na promie. Chciałbym wykorzystać fakt, iż przez osiem lat pracowałem na morzu. Już nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie zabiorę się za nową powieść - dodaje na zakończenie.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura