logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Art Piknik startuje już w czwartek. Zobacz szczegółowy rozkład jazdy

16.07.2018 12:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Art Piknik startuje już w czwartek. Zobacz szczegółowy rozkład jazdy
fot. iszczecinek.pl

Już w najbliższy czwartek staruje kolejna edycja Art Pikniku, szczecineckiego festiwalu, podczas którego miasto Szczecinek staje się stolicą ,,Sztuki wyższych lotów”. Przez kilka dni odbywają się liczne koncerty i performance, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, wystawy, wernisaże malarstwa oraz fotografii. Sercem festiwalu jest scena główna, na której w tym roku wystąpi m.in. legendarny jazzman Wojciech Karolak ze swoim trio, oraz zespół Afromental.

Podczas Art Pikniku odsłonięty zostanie miedzy innymi mural Dariusza Milińskiego, który powstaje na budynku przy szczecineckim ratuszu. Uroczystość odbędzie się w sobotę o godz. 16:30.

Jednym z największych wydarzeń tegorocznej edycji Art Pikniku będzie wystawa czołowego polskiego grafika, Igora Morskiego w ramach projektu "Galeria na wodzie". Fotografie zostaną umieszczone na pływających platformach, które będzie można oglądać zarówno z pomostów, jak i z pokładu statku spacerowego podczas wernisażu oraz w czasie rejsów wycieczkowych po jeziorze Trzesiecko. Igor Morski jest cenionym rysownikiem, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W surrealistycznych dziełach przekazuje swoją wizję świata. Warto zaznaczyć, że to wydarzenie odbędzie się między innymi dzięki wsparciu firmy Kronospan, która po raz kolejny włącza się w wartościowe inicjatywy, skierowane do mieszkańców Szczecinka.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura