logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Akcja Animacja na 26. Chorwackim Festiwalu Filmów Jednominutowych

06.06.2018 08:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Akcja Animacja na 26. Chorwackim  Festiwalu Filmów Jednominutowych
fot. Adam Adamczyk

W dniach 24 -27 maja, jako reprezentant Zespołu "Akcja Animacja", wraz z opiekunem  udaliśmy się do Chorwacji na 26. Chorwacki Festiwal Filmów Jednominutowych. Wyjazd był bardzo udany i umożliwił nam wymianę doświadczeń z innym filmowcami  i animatorami.

Podczas naszego pobytu zwiedziliśmy wiele malowniczych miejsc w Zagrzebiu i w Požedze, w tym mieście odbywał się festiwal. Podczas naszego pobytu dowiedzieliśmy się wiele o początkach Požegi, jak i zapoznaliśmy się z najnowszą historią miasta. Zwiedziliśmy ruiny fortecy z czasów wojen krzyżowych, katedrę, a także ratusz, gdzie z naszą międzynarodową ekipą festiwalową spotkał się burmistrz miasta. Główna część festiwalu rozpoczęła się 25 maja w teatrze miejskim w Požedze.

Festiwal został otwarty przez burmistrza, a następnie organizatorzy przestawili program festiwalowy. Wartym uwagi jest fakt, iż na festiwal nadesłano 500 filmów ze wszystkich kontynentów, 60 zostało wybranych do programu festiwalowego. Nasz film „Polichromatyczne wariacje picassowskie” w wersji  jednominutowej znalazł się w tym zaszczytnym gronie i został wyświetlony wraz z innymi produkcjami.

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zarówno jakości filmów wybranych przez Jury, w którego skład wchodził m.in. Allan Starski zdobywca „Oscara” za scenografię w filmie „Lista Schindlera”, jak również ich wartości merytorycznych traktujących o problemach cywilizacyjnych, zarówno w Europie jak i w innych częściach świata. Większość  filmów była bardzo inspirująca i na pewno wykorzystamy je w naszych przyszłych produkcjach. W imieniu uczestników wyjazdu, swoim i mojego taty, chciałbym podziękować Pani Jolancie Sierpińskiej za propozycję wyjazdu.

Adam Adamczyk

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Kultura