logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Trwa wyburzanie starej kotłowni. Powstanie tu 5-kondygnacyjny nowoczesny blok

17.11.2016 11:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwa wyburzanie starej kotłowni. Powstanie tu 5-kondygnacyjny nowoczesny blok
fot. iszczecinek.pl

Od wtorku trwają prace związane z wyburzaniem starej kotłowni przy ul. Kopernika. To zapewne dobra wiadomość dla okolicznych mieszkańców. Stary, zniszczony budynek w końcu znika z krajobrazu ich osiedla. Prace wykonywane są na zlecenie spółki Immobilien Rittau, która jest właścicielem tego terenu, i która planuje w tym miejscu budowę 5-kondygnacyjnego bloku.

Budowa nowego budynku wielorodzinnego będzie kolejną inwestycją spółki w naszym mieście. Obecnie trwa ostatni etap budowy bloku przy ul. Wodociągowej ZOBACZ. Tam mieszkania sprzedają się błyskawicznie, z 25 pozostało już tylko pięć. W chwili kiedy ten budynek zostanie ukończony, inwestor zacznie prace na ul. Kopernika.

Obecnie firma Dalbet dokonuje rozbiórki starej kotłowni. Po zakończeniu prac teren zostanie uporządkowany i przygotowany pod budowę bloku, która ma ruszyć wiosną przyszłego roku. Gotowy blok ma być oddany w 2018 roku. Jak zdradził nam inwestor, nowy blok będzie miał 5 kondygnacji. W dwóch klatkach znajdzie się około 40 mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych. Mieszkania będzie można ze sobą łączyć. Dodatkowo w budynku ma być zamontowana winda. Budynek będzie miał nowoczesną architekturę. Nie zabraknie także miejsc parkingowych i całej infrastruktury wokół budynku.

Inwestor prowadzi ostatnie prace projektowe. Po ich zakończeniu poznamy wizualizację budynku. Pomimo tego, że fizycznie budynku jeszcze nie ma, to nowe mieszkania cieszą się już sporym zainteresowaniem. Jak zdradza nam inwestor, już 7 osób jest zainteresowanych kupnem mieszkań w planowanym bloku.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes