logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Skok po innowacyjność w Szczecinku!

26.09.2017 08:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Skok po innowacyjność w Szczecinku!
fot. Organizator

To właśnie na takich spotkaniach rodzą się pomysły na nowinki i ulepszenia, rozwiązania, które usprawniają produkcję czy zarządzanie przedsiębiorstwem, a także powstają pomysły na zupełnie nowe produkty. Słynący z mebli i niemal wszystkiego co można wyprodukować z drewna Szczecinek, będzie kolejnym miejscem skoku po innowacyjność, czyli wydarzenia organizowanego przez Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Miastem Szczecinek oraz zachodniopomorskimi uczelniami, które zbliża biznes z nauką.

- Szczecinek to silny ośrodek przemysłowy na Pomorzu Zachodnim, w którym chcemy zachęcić przedsiębiorców do postawienia na badania i rozwój. Po wcześniejszych spotkaniach widzimy na jak wielu polach przedsiębiorcy mogą odnosić korzyści czy to w zakresie technologii produkcji, czy organizacji przedsiębiorstwa. Nasze firmy tak naprawdę są skazane na skok po innowacyjność, w przeciwnym razie ich pozycja rynkowa będzie po prostu słabnąć – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jakie korzyści mogą wyniknąć ze spotkania z zachodniopomorskimi naukowcami? COIE odpowiada przykładem korzyści, jakie osiągnęła firma z branży piekarniczej, która uczestnicząc tylko w jednym wydarzeniu rozmawiała m.in. o dodatkach do pieczywa z naukowcami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, z kadrą Uniwersytetu Szczecińskiego o rozwoju przedsiębiorstwa, a Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny pomógł jej w kwestiach dotyczących rozbudowy linii produkcyjnej. Tylko ten jeden przykład pokazuje, że korzyści może być tak wiele, jak wiele jest pomysłów na rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Jeszcze przed spotkaniem każda firma rejestruje się na stronie internetowej wydarzenia, gdzie zamieszcza swój profil oraz określa, w jakich dziedzinach poszukuje współpracy z uczelniami. Na podstawie tych informacji tak dobiera się uczestników spotkań, by na końcu przedsiębiorcy otrzymali harmonogram

20-minutowych spotkań z naukowcami. Jeszcze przed tą częścią, czyli tak zwaną giełdą kooperacyjną Business 2 Research, odbędzie się spotkanie z ekspertami, którzy wyjaśnią, z jakich funduszy na poziomie regionalnym i krajowym firmy mogą skorzystać i uzyskać środki na projekty innowacyjne.

Spotkania są dedykowane firmom zainteresowanym rozwojem swojej działalności poprzez realizację projektów badawczo-rozwojowych oraz pozyskaniem funduszy na ten cel. Szczegóły i możliwość zarejestrowania są dostępne poprzez stronę https://www.b2match.eu/szczecinek2017 .

Dotychczas zorganizowano 5 spotkań:

10 lutego 2015 r. w Stargardzie. W wydarzeniu wzięło udział 130 uczestników, w tym zdecydowana większość reprezentująca zachodniopomorskie firmy oraz uczelnie. Odbyto 86 spotkań w czasie dziewięciu 15-minutowych sesji.

31 marca 2015 r. w Goleniowie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 uczestników. Wśród firm zaprezentowało się 16 przedsiębiorstw. Dla obu środowisk zaaranżowano 53 spotkania.

3 października 2015 r. w Koszalinie. Zaaranżowano 59 spotkań bezpośrednich. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 uczestników.

27 października 2016 r. w Szczecinie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 140 osób. Zorganizowano 92 spotkania przedsiębiorca-naukowiec.

6 kwietnia 2017 r. w Wałczu. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób. Odbyło się 38 bezpośrednich spotkań.

„Skok po innowacyjność: biznes + nauka” w Szczecinku rozpocznie się we wtorek, 24 października 2017 roku o godz. 10:30 w Centrum Konferencyjnym Zamek. Zapraszamy!

Opr. M. Ludewicz / UM Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes