logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

Punkt Obsługi Programu Prosument otwarty

15.02.2016 16:09
A A A
Zdjęcie do artykułu Punkt Obsługi Programu Prosument otwarty
fot. Tomasz Czuk

Punktualnie o godzinie 12:00, w obecności władz miasta i powiatu oraz prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Jacka Chrzanowskiego - uruchomiono w Szczecinku Punkt Obsługi Programu Prosument.

O założeniach tej ekologicznej inicjatywy informowaliśmy już Państwa na naszej stronie internetowej oraz w kilku Programach Samorządowych, jakie emitowane były w lokalnych telewizjach, dlatego też w pobieżnym skrócie przypomnimy jego najważniejsze założenia.

Celem Prosumenta jest szeroko rozumiane zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie zakupu i montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej lub ciepła.  Program adresowany jest przede wszystkim do osób fizycznych oraz wspólnot,  spółdzielni mieszkaniowych, jednostek samorządu terytorialnego,  ich związków oraz stowarzyszeń, oraz spółek prawa handlowego, w których 100% udziału posiadają jst.

W ramach Prosumenta dofinansowane będą między innymi źródła ciepła opalane biomasą, pompy ciepła, kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe oraz mikrokogeneracja.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat programu zapraszamy do Punktu Obsługi Programu Prosument, który mieści się w Szczecinku na placu Wolności 8, tel. 94 375 04 80-83.

inf. Tomasz Czuk, UM Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes