logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Przedsiębiorca ostrzega przed komercyjnymi wezwaniami do rejestrowania działalności gospodarczej

03.01.2017 11:02
A A A
Zdjęcie do artykułu Przedsiębiorca ostrzega przed komercyjnymi wezwaniami do rejestrowania działalności gospodarczej
fot. Czytelnik

Od jakiegoś czasu przedsiębiorcy w całej Polsce otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis do komercyjnych rejestrów działalności gospodarczej. Tego typu zgłoszenia otrzymują także przedsiębiorcy z naszego regionu. Jednym z nich jest pan Marcin, który podesłał nam otrzymane pismo z prośbą o opublikowanie i ostrzeżenie innych przedsiębiorców.

kliknij, aby powiększyć

Sygnały o tego typu zawiadomieniach docierają także do Ministerstwa Finansów.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały od przedsiębiorców, którzy otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis np. do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm (siedziba: ul. Miedziana 11/12) lub do Centralnej Ewidencji o Działalności Gospodarczej (siedziba: ul. Marszałkowska 115).

Ministerstwo Finansów ostrzega, że korespondencja ta może wprowadzać w błąd poprzez wykorzystanie podobieństwa nazwy prywatnej działalności do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest ona prowadzona przez Ministra Rozwoju i Finansów, a wpis do niej jest BEZPŁATNY.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes