logo iszczecinek.pl

Polecamy „Świat jest piękny” - na żywo ze Szczecinka już w sobotę Policjant po służbie zaatakowany przez grupę mężczyzn, którym zwrócił uwagę Święto Policji. Poseł na uroczystości nie mógł złożyć życzeń, składa je za pośrednictwem mediów Polecamy

Przedsiębiorca ostrzega przed komercyjnymi wezwaniami do rejestrowania działalności gospodarczej

03.01.2017 11:02
A A A
Zdjęcie do artykułu Przedsiębiorca ostrzega przed komercyjnymi wezwaniami do rejestrowania działalności gospodarczej
fot. Czytelnik

Od jakiegoś czasu przedsiębiorcy w całej Polsce otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis do komercyjnych rejestrów działalności gospodarczej. Tego typu zgłoszenia otrzymują także przedsiębiorcy z naszego regionu. Jednym z nich jest pan Marcin, który podesłał nam otrzymane pismo z prośbą o opublikowanie i ostrzeżenie innych przedsiębiorców.

kliknij, aby powiększyć

Sygnały o tego typu zawiadomieniach docierają także do Ministerstwa Finansów.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały od przedsiębiorców, którzy otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis np. do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm (siedziba: ul. Miedziana 11/12) lub do Centralnej Ewidencji o Działalności Gospodarczej (siedziba: ul. Marszałkowska 115).

Ministerstwo Finansów ostrzega, że korespondencja ta może wprowadzać w błąd poprzez wykorzystanie podobieństwa nazwy prywatnej działalności do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest ona prowadzona przez Ministra Rozwoju i Finansów, a wpis do niej jest BEZPŁATNY.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes

+
Reklama