logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Powiat Szczecinecki na 16 miejscu w Polsce

11.10.2016 11:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Powiat Szczecinecki na 16 miejscu w Polsce
fot. Wideo, foto z powietrza / tel. 781 391 604

Pismo WSPÓLNOTA, zajmujące się tematyką samorządową opublikowało Ranking Wydatków Inwestycyjnych Samorządów 2013-2015 prezentując listę tzw. Liderów Inwestycji.

-Powiat szczecinecki w inwestycjach per capita za lata 2013-2015 jest na 16 miejscu w Polsce (na 314 powiatów) – informuje Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis – Miasto natomiast zajęło 138 lokatę. To ogromny powód do dumy(…)

Warto podkreślić, iż WSPÓLNOTA dociera do 98 proc. jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji publicznej oraz reportaże samorządowe. Pismo od kilkunastu lat przygotowywało ranking wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną. Ostatnio zmieniło jednak formułę i przy obliczaniu wskaźników uwzględniło wszystkie inwestycje samorządowe, bazując na danych ze sprawozdań budżetowych, które zostały uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych przeprowadzoną w miastach powiatowych i na prawach powiatu. Wyniki pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

Profesor Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy są autorami rankingu zauważają, że wielkość inwestycji samorządowych od kilku lat waha się - to w górę to w dół. Po ubiegłorocznym wzroście znów odnotowano niewielki spadek. Jedyna kategoria jednostek samorządowych, które odnotowały niewielki wzrost,  to województwa. W  gminach, miastach na prawach powiatu oraz powiatach wskaźniki powędrowały w dół. Tym bardziej  cieszy fakt, że Powiat Szczecinecki od lat „trzyma poziom” zajmując czołowe miejsce w rankingu.

Piotr Rozmus

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes