logo iszczecinek.pl

Polecamy „Świat jest piękny” - na żywo ze Szczecinka już w sobotę Policjant po służbie zaatakowany przez grupę mężczyzn, którym zwrócił uwagę Święto Policji. Poseł na uroczystości nie mógł złożyć życzeń, składa je za pośrednictwem mediów Polecamy

Powiat Szczecinecki na 16 miejscu w Polsce

11.10.2016 11:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Powiat Szczecinecki na 16 miejscu w Polsce
fot. Wideo, foto z powietrza / tel. 781 391 604

Pismo WSPÓLNOTA, zajmujące się tematyką samorządową opublikowało Ranking Wydatków Inwestycyjnych Samorządów 2013-2015 prezentując listę tzw. Liderów Inwestycji.

-Powiat szczecinecki w inwestycjach per capita za lata 2013-2015 jest na 16 miejscu w Polsce (na 314 powiatów) – informuje Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis – Miasto natomiast zajęło 138 lokatę. To ogromny powód do dumy(…)

Warto podkreślić, iż WSPÓLNOTA dociera do 98 proc. jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji publicznej oraz reportaże samorządowe. Pismo od kilkunastu lat przygotowywało ranking wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną. Ostatnio zmieniło jednak formułę i przy obliczaniu wskaźników uwzględniło wszystkie inwestycje samorządowe, bazując na danych ze sprawozdań budżetowych, które zostały uzupełnione ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych przeprowadzoną w miastach powiatowych i na prawach powiatu. Wyniki pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

Profesor Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy są autorami rankingu zauważają, że wielkość inwestycji samorządowych od kilku lat waha się - to w górę to w dół. Po ubiegłorocznym wzroście znów odnotowano niewielki spadek. Jedyna kategoria jednostek samorządowych, które odnotowały niewielki wzrost,  to województwa. W  gminach, miastach na prawach powiatu oraz powiatach wskaźniki powędrowały w dół. Tym bardziej  cieszy fakt, że Powiat Szczecinecki od lat „trzyma poziom” zajmując czołowe miejsce w rankingu.

Piotr Rozmus

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes

+
Reklama