logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Podatnicy zaskoczeni likwidacją kasy w Urzędzie Skarbowym

09.03.2017 08:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Podatnicy zaskoczeni likwidacją kasy w Urzędzie Skarbowym
fot. iszczecinek.pl

Z dniem 1 stycznia bieżącego roku w siedzibie szczecineckiego Urzędu Skarbowego zlikwidowano punkt kasowy. Od tego czasu nie ma możliwości wpłacania pieniędzy w siedzibie US. Jest to spore zaskoczenie i utrudnienie dla podatników.

-Dziwi fakt, że urząd wymaga opłat skarbowych, a nie możemy ich zrobić na miejscu –pisze do nas jeden z Czytelników. –Chcąc na przykład zaświadczenie o niezaleganiu z VAT-em muszę najpierw iść do okienka w Urzędzie Skarbowym, później pojechać do innego urzędu lub banku zrobić przelew i z powrotem wrócić do skarbówki z potwierdzeniem dokonania opłaty –podaje przykład czytelnik, który uważa, że to spore utrudnienie dla podatników.

Okazuje się, że urzędnicy ze szczecineckiej skarbówki także zauważyli ten problem, ale za bardzo nie mają na to wpływu. To decyzje odgórne.

-Fakt zlikwidowania punktu kasowego w siedzibie Urzędu również dla nas jest uciążliwy –mówi Barbara Słowińska, naczelnik Urząd Skarbowy w Szczecinku. -Na obsługę kasową urzędów skarbowych Izba Skarbowa w Szczecinie ogłosiła przetarg, który wygrała MONETIA Sp z o.o. i ta firma od 01.01.2017r prowadzi obsługę kasową US w Szczecinku. Niestety obsługa odbywa się poza siedzibą US - punkt obsługi zlokalizowany jest przy ul.Wyszyńskiego 3/4a.

Naczelnik informuje jednocześnie, że wpłat opłaty skarbowej, bez prowizji, można dokonać również w kasie Urzędu Miejskiego w Szczecinku oraz w siedzibie Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie oddział w Szczecinku (Plac Sowińskiego) lub w punkcie kasowym tego banku zlokalizowanym w Starostwie Powiatowym.

-Za utrudnienia wynikające z faktu braku kasy w urzędzie przepraszam. Aktualnie nie ma możliwości zmiany zawartej umowy –dodaje B. Słowińska.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes