logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

PKS Szczecinek chce w II półroczu wyjść na plus

23.03.2018 14:14
A A A
Zdjęcie do artykułu PKS Szczecinek chce w II półroczu wyjść na plus
fot. iszczecinek.pl

Ponad dwie godziny trwało wystąpienie prezesa PKS-u Szczecinek podczas czwartkowej sesji rady Powiatu. Podczas wystąpienia, Eugeniusz Szymonik przedstawił m.in. informację na temat aktualnej sytuacji finansowej i organizacyjnej przedsiębiorstwa oraz założenia dalszego jego funkcjonowania.

Jak się można było spodziewać, powiatowi radni mieli sporo pytań do prezesa,  na które otrzymywali rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi.

-Konkludując wystąpienie prezesa Szymonika można rzec, że prognozy dotyczące dalszej egzystencji szczecineckiego przewoźnika są jak najbardziej optymistyczne. Prezes podkreślił, że choć kwiecień przyniesie straty, to wszelkie działalności podejmowane przez spółkę są rentowne. Niebawem spółka generując 12 mln przychodu powinna wyjść „na czysto”, a pierwsze dochody w wysokości 100 – 200 tys. zł firma powinna odnotować w drugim półroczu.  Prezes Szymonik zdradził kilka szczegółów dotyczących transportu towarowego, w który spółka zaangażowała się jakiś czas temu. Przekazał również radnym bardzo dobrą wiadomość. Otóż PKS Szczecinek podpisał umowę z największym europejskim przewoźnikiem – Flixbusem. W ramach tej współpracy zostanie m.in. utworzona linia Warszawa – Wiedeń, która wygeneruje rocznie 3mln dochodu. Warto nadmienić, że szczecinecki PKS był jedną z 5 firm, której się to udało. O możliwość podjęcia współpracy z Flixbusem zabiegało 60 spółek.

-napisał w komunikacie Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa powiatowego

Kroplę goryczy do słodkiego kielicha dolał jednak Andrzej Wróbel, członek Związków Zawodowych, pracownik spółki i kierowca z wieloletnim stażem, który zabrał głos zaraz po wystąpieniu prezesa Szymonika. W jego opinii wiele kwestii mija się z prawdą i wymaga dopracowania. Radni wysłuchali wystąpienia pana Wróbla z zainteresowaniem i tuż przed zakończeniem obrad radny Grzegorz Poczobut zaproponował zorganizowanie spotkania radnych z załogą PKS. Starosta Krzysztof Lis przyjął pomysł z entuzjazmem, chociaż nie omieszkał wspomnieć, że Zarząd Powiatu spotykał się z pracowniami już kilkakrotnie.

iszczecinek.pl / Piotr Rozmus

Materiał wideo TV Zachód

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes