logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Ministerstwo wstrzymało wypłatę dotacji z PUP

11.07.2017 12:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Ministerstwo wstrzymało wypłatę dotacji z PUP
fot. iszczecinek.pl

Niepokojące sygnały płyną z Powiatowych Urzędów Pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wstrzymało przyznawanie i wypłaty dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i nie tylko. Sytuacja dotyczy wszystkich Urzędów Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku także poinformował, że wstrzymuje zawieranie umów oraz rozpatrywanie wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej a także przyznanie z FP jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienia do niej.

Jak poinformował nas Wiesław Kosmala, dyrektor PUP w Szczecinku, decyzja ministerstwa dotknęła łącznie 10 podmiotów, które starały się o wsparcie. Cztery wnioski dotyczyły rozpoczęcia działalności gospodarczej i 6 o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Jak informuje MRPiPS ponowne rozpatrywanie oraz zawieranie umów nastąpi po wydaniu przez nowego rozporządzenia w tym zakresie. 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes