logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Mieszkańcy Śmiadowa po kilkudziesięciu latach doczekali się asfaltu

12.09.2018 07:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Mieszkańcy Śmiadowa po kilkudziesięciu latach doczekali się asfaltu
fot. iszczecinek.pl

Trwają prace związane z przebudową drogi krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Śmiadowo. Drogowcy prace prowadzą od maja, a ich finał zaplanowano wstępnie na koniec listopada.

-DK 20 w rejonie Śmiadowa to ostatni fragment szlakowy drogi krajowej w województwie zachodniopomorskim posiadający nawierzchnię brukową –mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Szczecin. -Brak właściwej nośności, pogarszający się komfort przejazdu, brak kanalizacji w miejscowości Śmiadowo oraz ograniczona przyczepność pojazdów na nawierzchni z kostki kamiennej spowodowały konieczność przebudowy tego odcinka.

Efekty prac drogowców widać gołym okiem i czuć pod kołami samochodów. Na części drogi pojawiła się już pierwsza warstwa masy bitumicznej. Dotyczy to między innymi samej miejscowości Śmiadowo. Tam jednak kierowcy muszą liczyć się jeszcze ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Zamknięty jest jeden z pasów jezdni, ruch osobówek odbywa się wahadłowo, a ciężarówki muszą korzystać z objazdu przez Borne Sulinowo.

Zakres robót obejmuje przebudowę drogi na odcinku o długości 1,3 km przy jeziorze Śmiadowo i w samej miejscowości Śmiadowo. Istniejąca nawierzchnia z kostki kamiennej pochodząca z lat 30 ubiegłego wieku zostaje zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną. Powstanie kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe i chodniki w miejscowości Śmiadowo.

Roboty realizuje firma Colas, ich koszt to niemal 7 milionów złotych.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes