logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Mamy 14 milionerów. W jakich branżach działają?

18.05.2018 06:42
A A A
Zdjęcie do artykułu Mamy 14 milionerów. W jakich branżach działają?
fot. iszczecinek.pl

Do 30 kwietnia był czas na złożenie zeznań podatkowych za 2017 rok. Pomimo, iż termin ten upłynął już dwa tygodnie temu to nadal do szczecineckiej skarbówki napływają zeznania. Na chwilę obecną do szczecineckiego Urzędu Skarbowego wpłynęło ich 30 472 szt. Co chyba najbardziej cieszy urzędników, to fakt, że z roku na rok przybywa zeznań składanych drogą elektroniczną.

-Wskaźnik deklaracji złożonych elektronicznie do ogółem złożonych deklaracji wynosi 85,33% ale nadal zachęcamy osoby fizyczne do składania, szczególnie PIT-37, przez internet ponieważ w przypadku tych zeznań wskaźnik zeznań złożonych elektronicznie wynosi 53,12% -informuje Barbara Słowińska, Naczelnik Urząd Skarbowy w Szczecinku.

Jak co roku, podczas podsumowania akcji składania zeznań, zapytaliśmy o szczecineckich milionerów, których obecnie jest 14.

-Jeżeli chodzi o podatników uzyskujących najwyższe dochody, to w 2017r. dochód powyżej 1.000.000zł uzyskało 14 podatników - najwyższy dochód  to prawie 3.900 tys zł –dodaje naczelnik.

W jakich branżach działają lokalni milionerzy?

- Ponieważ na naszym terenie "milionerów" jest niewielu to reprezentują pełny przekrój branż - handel hurtowy, transport, działalność w zakresie budownictwa, jest też kilku podatników, którzy prowadzą działalność produkcyjną –kończy B. Słowińska.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes