logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Hala już stoi, instalowane są pierwsze maszyny. Grześkowiak ruszy z produkcją w maju

08.04.2017 16:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Hala już stoi, instalowane są pierwsze maszyny. Grześkowiak ruszy z produkcją w maju
fot. Piotr Klentak

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Szczecinku swój zakład produkcyjny otwiera firma Grześkowiak. Specjalnie pod tę firmę przy ul. Pilskiej powstała ogromna hala. Tym samym będzie to kolejna firma, która wejdzie w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Od kilku dni w nowej hali trwa instalowanie pierwszych maszyn produkcyjnych. Jak zapowiada właściciel firmy - Wojciech Grześkowiak, proces instalacji maszyn, które sukcesywnie będą przyjeżdżały do Szczecinka, potrwa mniej więcej miesiąc.

Uruchomienie produkcji

Jak zapewnia inwestor, wszelkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Jak tylko wszystkie maszyny będą zainstalowane, ruszy produkcja. Nastąpi to już w maju. Na początek w fabryce pracę znajdzie ponad 20 osób, docelowo nawet 70. Obecnie przyszli pracownicy są już po wstępnej rekrutacji. Wkrótce przejdą odpowiednie szkolenia. Wojciech Grześkowiak w tym miejscu dziękuje dyrekcji Powiatowego Urzędu Pracy za pomoc w przeprowadzeniu rekrutacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszyscy pracownicy będą zatrudnieni na umowę o pracę bezpośrednio w firmie Grześkowiak. Nie ma tu mowy o pośrednikach pracy.

Grześkowiak to kolejna firma w Szczecineckim Klastrze Meblowym. Poza firmą Kronospan, która była inicjatorem przedsięwzięcia, do klastra dołączyła już między innymi firma Stol Tap, która produkuje formatki meblowe oraz duński producent mebli Tvilum. Rozpoczęciem działalności w ramach SKM zainteresowani są już kolejni producenci.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes