logo iszczecinek.pl

Polecamy Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Żmija na pasach! Spokojnie to tylko zaskroniec 300 zł dla każdego ucznia. Wkrótce będzie można złożyć wniosek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Hala już stoi, instalowane są pierwsze maszyny. Grześkowiak ruszy z produkcją w maju

08.04.2017 16:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Hala już stoi, instalowane są pierwsze maszyny. Grześkowiak ruszy z produkcją w maju
fot. Piotr Klentak

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Szczecinku swój zakład produkcyjny otwiera firma Grześkowiak. Specjalnie pod tę firmę przy ul. Pilskiej powstała ogromna hala. Tym samym będzie to kolejna firma, która wejdzie w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Od kilku dni w nowej hali trwa instalowanie pierwszych maszyn produkcyjnych. Jak zapowiada właściciel firmy - Wojciech Grześkowiak, proces instalacji maszyn, które sukcesywnie będą przyjeżdżały do Szczecinka, potrwa mniej więcej miesiąc.

Uruchomienie produkcji

Jak zapewnia inwestor, wszelkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Jak tylko wszystkie maszyny będą zainstalowane, ruszy produkcja. Nastąpi to już w maju. Na początek w fabryce pracę znajdzie ponad 20 osób, docelowo nawet 70. Obecnie przyszli pracownicy są już po wstępnej rekrutacji. Wkrótce przejdą odpowiednie szkolenia. Wojciech Grześkowiak w tym miejscu dziękuje dyrekcji Powiatowego Urzędu Pracy za pomoc w przeprowadzeniu rekrutacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszyscy pracownicy będą zatrudnieni na umowę o pracę bezpośrednio w firmie Grześkowiak. Nie ma tu mowy o pośrednikach pracy.

Grześkowiak to kolejna firma w Szczecineckim Klastrze Meblowym. Poza firmą Kronospan, która była inicjatorem przedsięwzięcia, do klastra dołączyła już między innymi firma Stol Tap, która produkuje formatki meblowe oraz duński producent mebli Tvilum. Rozpoczęciem działalności w ramach SKM zainteresowani są już kolejni producenci.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes